ABD’den Şok Çekilme Kararı

Yaptığı hamleler ile tepkileri üzerine çeken ABD, şok bir karar aldı.

04.12.2017 - 10:15
04.12.2017 - 10:15
Yorum Yap
1 dk okuma süresi

Başkan Trump’ın seçilmesiyle birlikte aldığı kararlar sonrasında dünya üzerinde çeşitli sorunlara yol açan ve tepkileri üzerine çeken ABD, yeni bir karar aldı. Bilindiği üzere Suriye’de yer alan iç savaş sonrasında mültecilerin durumunun düzeltilmesi ve masumların hayatının kurtarılması amacıyla Birleşmiş Milletler tarafından bir sözleşme hazırlanmıştı. Başta ABD olmak üzere birçok ülke bu sözleşmeye katılırken, yapılan açıklamalar sonrasında ABD’den şok bir açıklama geldi. ABD’nin bu kararı ise başta Türkiye olmak üzere dünya çapında tepki çekeceğe benziyor.

Sözleşmeden Çekilme Kararı Aldılar

Bilindiği üzere Trump ve yönetimi göçmenler konusunda tepkilere yol açacak bir politika izlemişti. Masum vatandaşların hayatını hiçe sayan ABD hükümeti, aldığı son karar ile de bunu tescillemiş oldu. Buna göre Birleşmiş Milletler tarafından oluşturulan sözleşmede ABD bulunmayacak. Konu ile ilgili açıklamalarda bulunan ABD’nin BM misyonu, ‘Trump ve beraberindekilerin göçmenlik prensipleri ile Birleşmiş Milletler tarafından oluşturulan sözleşme arasında dağlar kadar fark bulunmaktadır. Görüş ayrılıklarının yaşanması ve politikalarımız ile uyuşmaması nedeniyle ABD olarak sözleşmeden çekilme kararı aldık. Bu süreçte ABD, Birleşmiş Milletler’in yanında olmayacak’ dedi.

Öte yandan ABD tarafından alınan bu karar başta sosyal medya olmak üzere birçok dünya ülkesinden tepkilere yol açtı. Trump ve yönetiminin ise bir skandal karar imza attığı, tekrar dönmeyi de düşünmediği belirtiliyor.

Tüm Hakları Saklıdır. Aktif Kaynak Gösterilmeden Kopyalanamaz!
Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Hakkımızda

Aktuelbilgiler.com ziyaretçiler için hazırlanmış bilgi sitesi olup, nitelikli bilgiler sunmayı hedefleyen bir oluşumdur.

Sitemiz genel olarak geniş bir arşiv oluşturmak maksadı ile yayın hayatına başlayıp bilinenleri daha da detaylarına inerek son kullanıcıya ulaştırmayı hedeflemektedir. devamını oku

Aktüel Bilgiler © 2019 Tüm Hakları Saklıdır Gizlilik Politikası | Hakkımızda | Editör Başvuru | Künye | İletişim