ABD’den flaş vize açıklaması!

ABD'nin Türkiye Büyükelçiliği tarafından yapılan vize açıklamasında, başvurular için tarih verildi.

19.12.2017 - 14:46
19.12.2017 - 14:46
Yorum Yap
1 dk okuma süresi

ABD’nin Türkiye Büyükelçiliği tarafından resmi Twitter hesabından yapılan duyuruda, Türk vatandaşlarının vize başvurularını 2019’un Ocak ayından itibaren yapabilecekleri kaydedildi. Twitter üzerinden yapılan açıklamada, uzun bekleme sürelerine rağmen ABD Büyükelçiliği tarafından göçmen olmayan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının vize işlemlerine devam edileceği ve 2019 yılının Ocak ayına vize başvurusu için randevu alınabileceği belirtilerek, Türkiye dışından da başvuru yapılabileceği ifade edildi.

ABD Büyükelçiliği’nin Resmi Web Sitesinden De Duyuru Yapıldı

ABD’nin Türkiye Büyükelçiliği’nin resmi web sitesinden de yapılan duyuruda, geçerli vizesi bulunan Türk vatandaşlarının ABD’ye seyahat etmeye devam edebileceği ve göçmen olmayan vizelerin kısıtlı olarak devam edeceği belirtildi. İlerleyen günlerde vize başvurusunda bulunmak için randevu almış olanların durumlarına ilişkin olarak büyükelçiliğin resmi web sitesinden tekrar kontrol etmeleri ifade edilen açıklamada, vize başvurusu iptal edilen Türk vatandaşlarının yeniden başvuruda bulunabilecekleri belirtildi.

Açıklamada ayrıca, Türkiye dışından vize başvurusu için randevu almış olanların Ankara ya da İstanbul’dan randevularını yenileyebilecekleri, ancak başvuru ücretlerinin geri iade edilmesinin mümkün olmadığı kaydedildi.

Tüm Hakları Saklıdır. Aktif Kaynak Gösterilmeden Kopyalanamaz!
Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Hakkımızda

Aktuelbilgiler.com ziyaretçiler için hazırlanmış bilgi sitesi olup, nitelikli bilgiler sunmayı hedefleyen bir oluşumdur.

Sitemiz genel olarak geniş bir arşiv oluşturmak maksadı ile yayın hayatına başlayıp bilinenleri daha da detaylarına inerek son kullanıcıya ulaştırmayı hedeflemektedir. devamını oku

Aktüel Bilgiler © 2019 Tüm Hakları Saklıdır Gizlilik Politikası | Hakkımızda | Editör Başvuru | Künye | İletişim