ABD’den Can Sıkan PYD Açıklaması

Yorum Yap
1 dk okuma süresi
28 Kasım 2017

Konuyu Oyla!

Yorum Yap

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile ABD Başkanı Donald Trump geçtiğimiz günlerde telefon üzerinden bir görüşme gerçekleştirmiş ve ABD tarafından PYD’ye artık silah yardımı yapılmayacağı bilgisi verilmişti. Gelen bilgiler sonrasında Türkiye’deki birçok kesim tarafından ABD’ye yönelik mesajlar atılırken, durumun farklı olduğu belirtilerek ABD’den yeni bir açıklama geldi. Bilindiği üzere ABD’nin açıklaması sonrasında başta Başbakan Yıldırım olmak üzere birçok siyasetçi de destek verdi. Ancak ABD’nin PKK ve YPG’ye silah vermeyi durdurmasının sebebinin Rakka geri alındığı için olduğunu belirtti. Her ne kadar YPG’ye silah desteği verilmese de iş birliğinin devam edeceği duyuruldu.

DAEŞ’e Karşı Destek

Öte yandan ABD’li yetkililerin Türkiye tarafından DAEŞ terör örgütüne yönelik verdiği savaşa destek geleceği belirtildi. ABD’nin PYD konusundaki kararı Türkiye’den tepki çekerken, yetkililer PYD’nin bulunduğu masada anlaşmaya yanaşmıyor. Bilindiği üzere ABD tarafından sürekli olarak PYD’ye destek sağlanmış ve silah, mühimmat yardımı yapılmıştı.

PKK’nın Suriye kolu olarak faaliyetlerini sürdüren PYD ise Türkiye’nin gözünde terör örgütü olarak anılmakta ve bu sebeple de mücadele edilmektedir. İlerleyen günlerde ise PYD’ye destek sağlayan ABD ile Türkiye arasında diplomatik açıdan farklı sıkıntıların da meydana gelebileceği konuşuluyor.

Ülkemizdeki güvenlik güçleri ise sınırda hem DAEŞ hem de PYD birlikleri ile savaşmaya devam ediyor. Bilindiği üzere İçişleri Bakanlığı operasyonların kış aylarında da yoğun bir şekilde süreceğini belirtmişti.


İçeriğin İzinsiz Kullanılması Yasaktır. İzinsiz Kullanımlar Hakkında Yasal İşlem Uygulanacaktır!
Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Aktüel Bilgiler © 2018 Tüm Hakları Saklıdır Talep, Başvuru ve Bildirimler İçin : info@aktuelbilgiler.com