ABD’deki FETÖ’cü tanığın anne-babası hakkında yakalama emri

ABD'deki Hakan Atilla davasında tanık olarak ifade veren FETÖ'cü firari Hüseyin Korkmaz'ın anne ve babası için yakalama emri çıkarıldı.

20.12.2017 - 13:29
20.12.2017 - 13:29
Yorum Yap
1 dk okuma süresi

ABD’de görülen ve tutuklu olarak yargılanan Halk Bankası eski Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Hakan Atilla davasında tanık olarak ifade veren FETÖ’cü firari sanık Hüseyin Korkmaz’ın belgeleri saklaması için annesine verdiğini söylemesi üzerine anne ve babası hakkında yakalama kararı alındı.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Terör ve Örgütlü Suçlar Bürosu tarafından ByLock kullanıcısı olduğu tespit edilen eski komiser Hüseyin Korkmaz’ın ABD’de devam eden Hakan Atilla davasında tanık olarak verdiği ifadeler üzerine İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı harekete geçti. Hüseyin Korkmaz’ın anne ve babası ile ilgili gözaltı kararı alındı. Savcılık talimatı ile harekete geçen polis ekiplerinin Hüseyin Korkmaz’ın anne ve babasını adreslerinde bulamaması üzerine yakalama kararı çıkarılması için mahkemeye başvuruldu. Nöbetçi mahkeme, Hüseyin Korkmaz’ın anne ve babası hakkında yakalama emri çıkarılmasına karar verdi.

Avukatı Da ByLock Kullanıcısı Çıktı

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı ayrıca Hüseyin Korkmaz’ın yurt dışına kaçışı ile ilgili olarak yürütülen soruşturma kapsamında, Korkmaz’ın Türkiye’deki davalarda avukatlığını üstlenen ve aynı zamanda bazı FETÖ sanığı eski polislerin de avukatlığını yapan Ertuğrul Gazi Alperen’in de ByLock kullanıcısı olduğunu ve Hüseyin Korkmaz’ın yurt dışına kaçışını organize ettiğini tespit etti. Avukat Ertuğrul Gazi Alperen hakkında da yakalama kararı çıkarıldı.

Tüm Hakları Saklıdır. Aktif Kaynak Gösterilmeden Kopyalanamaz!
Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Hakkımızda

Aktuelbilgiler.com ziyaretçiler için hazırlanmış bilgi sitesi olup, nitelikli bilgiler sunmayı hedefleyen bir oluşumdur.

Sitemiz genel olarak geniş bir arşiv oluşturmak maksadı ile yayın hayatına başlayıp bilinenleri daha da detaylarına inerek son kullanıcıya ulaştırmayı hedeflemektedir. devamını oku

Aktüel Bilgiler © 2019 Tüm Hakları Saklıdır Gizlilik Politikası | Hakkımızda | Editör Başvuru | Künye | İletişim