ABD’de Tutuklu Bulunan Hakan Atilla’nın 19 Temmuz’da Tahliyesi Kesinleşti

Reza Zarrap davası kapsamında tutuklanarak hapis cezasına çarptırılan ve şu anda hala Amerika Birleşik Devletleri'nde tutuklu bulunan eski Halkbank Genel Müdür yardımcısı Hakan Atilla'nın 19 Temmuz'da tahliye edileceği kesinleşti. 25 Temmuz'da tahliye olması gereken Hakan Atilla’nın iyi hal yasası nedeniyle erken tahliye olacağı öğrenildi.

27.06.2019 - 21:56
27.06.2019 - 21:56
Yorum Yap
1 dk okuma süresi

Reza Zarrap davası nedeniyle ABD’de tutuklanan ve 2017 yılından bu yana cezaevinde bulunan eski Halkbank Genel Müdür Yardımcısı Hakan Atilla’nın tahliye tarihi kesinleşti. Daha önce yapılan açıklamalarda tahliyesi 25 Temmuz olarak belirtilen Hakan Atilla’nın iyi hal yasası nedeniyle daha erken tahliye edileceği öğrenildi. Avukatları tarafından yapılan açıklamada Hakan Atilla’nın 19 Temmuz tarihinde serbest kalacağı belirtildi. Hakan Atilla yasal prosedür gereği serbest kaldıktan sonra Amerikan Göç İdaresi tarafından sorgulanacak. Daha sonra da sınır dışı edilmesi ve Türkiye’ye gönderilmesi bekleniyor.

Hakan Atilla Neden Ceza Almıştı?

Reza Zarrab, İran’a yönelik yaptırımları delmekle suçlanmış ve 19 Mart 2016 tarihinde Amerika Birleşik Devletleri’nde tutuklanmıştı. Hakkındaki suçlamaları kabul eden ve işbirliğine giden Reza Zarrab daha sonra serbest bırakılmış ve Amerika’da bir yerde yaşamaya başlamıştı. 27 Mart 2017 tarihinde eski Halk Bankası Genel Müdür Yardımcısı Atilla, ABD’nin New York kentinde gözaltına alınmış ve Reza Zarrab’ın yargılandığı davada tek sanık olarak yargılanmaya başlanmıştı. Amerika Birleşik Devletleri’nde mahkeme, İran yaptırımları davasında Hakan Atilla’yı suçlu bularak 32 ay hapis cezasına çarptırmıştı. Hakan Atilla’nın avukatları bu kararı temyize taşımış ve beraat talebi ile bir üst mahkemeye başvurmuştu.

Tüm Hakları Saklıdır. Aktif Kaynak Gösterilmeden Kopyalanamaz!
Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Hakkımızda

Aktuelbilgiler.com ziyaretçiler için hazırlanmış bilgi sitesi olup, nitelikli bilgiler sunmayı hedefleyen bir oluşumdur.

Sitemiz genel olarak geniş bir arşiv oluşturmak maksadı ile yayın hayatına başlayıp bilinenleri daha da detaylarına inerek son kullanıcıya ulaştırmayı hedeflemektedir. devamını oku

Aktüel Bilgiler © 2019 Tüm Hakları Saklıdır Gizlilik Politikası | Hakkımızda | Editör Başvuru | Künye | İletişim