ABD’de göçmenlerin kafeste tutulması skandalı Pence’nin ziyareti sırasında ortaya çıktı

ABD Başkan Yardımcısı Mike Pence'in Teksas eyaletinde yaşanan yasadışı göçmenlerin tutulduğu merkezi ziyareti sırasında bir skandal gün yüzüne çıktı. Merkezde bulunan göçmenlerin kafes benzeri yerlerde tutulduğu görülürken, bu görüntüler ABD ve dünya basınında bir numaralı gündem oldu.

14.07.2019 - 10:35
14.07.2019 - 11:16
Yorum Yap
30 sn okuma süresi

ABD Başkan Yardımcısı Mike Pence, 7 Cumhuriyetçi Senatör ile birlikte Teksas eyaletinde bulunan yasadışı göçmen merkezine dün bir ziyarette bulundu. Ziyaret sırasında merkezlerden birinde 400 kadar erkek göçmenin kafes benzeri yerlerde tutulduğu kameralar tarafından görüntülendi. Görüntüler dün ABD basınının ana gündem maddesi oldu.

Aç ve ayakta bekletiliyorlar

ABD basınında yer alan haberlere göre göçmenler en az 40 gündür bu şekilde aç ve ayakta bekletiliyor. Basında ve sosyal medyada göçmenlerin tutulduğu şartlara tepki gösterilirken Amerika başkan yardımcısı Pence ziyaretin ardından gazetecilere bir açıklama yaptı. Konuştuğu bütün göçmenlerin burada iyi muamele gördüğünü söylediğini belirten Pence, bu sözleri ile de tepki topladı. ABD’de dün akşam Beyaz Saray’ın önünde dahil olmak üzere birçok noktada göçmen merkezlerindeki şartlara tepki göstermek için gösteriler düzenlendi.

Tüm Hakları Saklıdır. Aktif Kaynak Gösterilmeden Kopyalanamaz!
Etiketler
Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Hakkımızda

Aktuelbilgiler.com ziyaretçiler için hazırlanmış bilgi sitesi olup, nitelikli bilgiler sunmayı hedefleyen bir oluşumdur.

Sitemiz genel olarak geniş bir arşiv oluşturmak maksadı ile yayın hayatına başlayıp bilinenleri daha da detaylarına inerek son kullanıcıya ulaştırmayı hedeflemektedir. devamını oku

Aktüel Bilgiler © 2019 Tüm Hakları Saklıdır Gizlilik Politikası | Hakkımızda | Editör Başvuru | Künye | İletişim