Öne Çıkan Konular
  • Epic Games düzenlediği Mega İndirimlerle adından söz ettiriyor
  • Ramazan Bayramı’nda 4 gün sokağa çıkma yasağı ilan edilecek! V modeli uygulanacak
  • 4 günlük sokağa çıkma yasağından muaf tutulan şehirler
  • Seyahat yasağı kaldırılan giriş çıkışları açılan 9 il hangileri
  • 19 Mayıs’ta sokağa çıkma yasağı olacak mı? Cumhurbaşkanı Erdoğan açıkladı

ABD’de 1990 yılında bulunan iskeletin aslında bir vampire ait olduğu keşfedildi!

Son Güncelleme:
 ABD’de 1990 yılında bulunan iskeletin aslında bir vampire ait olduğu keşfedildi!

Bugüne kadar gerçekten var olup olmadıkları konusu fazlasıyla tartışılan vampirlerle ilgili olarak yapılan son araştırma ABD’de gerçekleşti. Bu araştırma vampirlerin gerçekten de var olabileceğini gözler önüne seriyor. Araştırmacılar, 1900’lü yıllarda hayatını kaybeden bir çiftçinin vampir olabileceğini söylüyor.

Fakir bir çiftçiydi ve tüberkülozdan hayatını kaybetmişti

1990 yılında bulunan fosilin kime ait olduğuna dair bir sonuca varmak isteyen araştırmacılar o zaman için sadece buna yoğunlaşmışlardı. Fosilin John Barber adında tüberkülozdan hayatını kaybetmiş yaşlı bir çiftçiye ait olduğunu belirleyip araştırmayı sonlandırmışlardı. Normal koşullarda bir mezar, bilim insanları için çok fazla diakkat çekici değildir. Ancak bulunan bu mezar oldukça garip bir dış görünüşe sahipti. Ceset, bir tabutun içerisinde bulunuyordu ve tabut, resmen ölünün herhangi bir şekilde tabuttan çıkamaması için iyice çivilenmiş ve perçinlenmiş gibiydi. İşin daha da garip yani Barber öldükten sonra kolları omuzlarının hizasında çapraz yerleştirilmiş kafatası da gövdesinden ayrılmıştı. Bölgede yaşayan eski bir inanışa göre oranın insanları vampirleri bu şekilde gömüyordu.

Cesedin bukunduğu yıllarda yapılan incelemeler, o dönemdeki araştırma yöntemlerinin yetersizliği sebebiyle istenilen şekilde devam edip sonuçlanmamıştı. Ancak şimdi ABD, Silahlı Kuvvetleri bünyesinde çalışmalarına devam eden ve DNA meselelerinin araştıran Jennifer Higginbotham, bu fosili yeniden inceledi ve elde ettiği sonuçları bilim insanlarıyla paylaştı. Ortak karara göre ise fosilin bir vampire ait olabileceği ihtimali oldukça yüksek.


Avatar

1992 Mersin doğumluyum. İlkokul ve lise eğitimimi Mersinde tamamladıktan sonra Üniversite için İstanbul'un yolunu tuttum.Burada eğitim hayatım boyunca çalıştığım birçok kurumda editörlük yaparak yazılar hazırladım. Şimdi ise aktuelbilgiler.com için içerikler üreterek ziyaretçilerimize ulaştırıyorum.

İlgili Yazılar
NASA’dan paralel evren açıklaması! Paralel evrenin varlığına kanıt bulundu
21 05 2020 - 09:54
Epic Games düzenlediği Mega İndirimlerle adından söz ettiriyor
18 05 2020 - 00:58
Seyahat izin belgesi artık e-Devlet üzerinden alınabilecek
17 05 2020 - 13:22
Yüz tanıma teknolojisine karşı görünmez hale getiren tişört tasarlandı
13 05 2020 - 20:24
Mafia Trilogy’nin fragmanı yayımlandı
13 05 2020 - 20:07
Android 11, 4. önizleme sürümünde sohbet bildirimlerine yeni özellikler eklendi
13 05 2020 - 16:30
Yorum Yap