ABD Merkez Bankası Başkanının açıklamasının ardından Bitcoin 12 bin doların altına düştü

Facebook'un kripto para birimi Libra hakkında açıklamalar yapan ABD Merkez Bankası (Fed) Başkanı Jerome Powell'ın konuşmasının ardından Kripto para birimi piyasasının en yüksek hacimli birimi olan Bitcoin 12 bin doların altına düştü. Bitcoin’in son 24 saat içerisinde 40 milyar dolardan fazla gerilediği öğrenildi.

11.07.2019 - 22:27
11.07.2019 - 22:27
Yorum Yap
1 dk okuma süresi

Bitcoin, Çarşamba günü saat 12.29 itibariyle yeniden 13 bin dolar düzeyini görmüştü. Ancak ABD Merkez Bankası Başkanı Jerome Powell’ın bugün yaptığı açıklamanın ardından Bitcoin, yeniden gerilemeye başladı. Bu gerileme ile birlikte piyasanın en yüksek hacimli on biriminde genel bir düşüş yaşandı.

Libra endişe oluşturuyor

Çarşamba günü bir açıklama yapan ABD Merkez Bankası (Fed) Başkanı Jerome Powell, Facebook’un yeni kripto para birimi Libra ile ilgili olarak dünya genelinde birçok denetleyici ve yetkili ile görüştüğünü, söz konusu kurumlar arasında Fed’in de olduğunu söyledi. Powell, finansal endüstride yeniliklerin FED tarafından desteklendiğini vurgulayarak yine de söz konusu yeniliklerin güvenli bir ortamda tanıtılması gerektiğini dile getirdi. Powell açıklamasının devamında, Libra’nın piyasalarda endişe uyandırdığını da dile getirdi.

Etraflıca incelenmeli

Powell açıklamasının devamında söz konusu riskler arasında kişisel gizlilik ihlalleri, kara para aklama, finansal istikrarsızlık gibi durumların olduğunu belirterek, etraflıca bu konunun incelenmesi gerektiğini ve uygulama konusunda aceleci davranmamak gerektiğini söyledi. Kripto para biriminin belirleyicileri arasında yer alan Bitcoin, yaşanan bu gelişmelerin ardından son 24 saatte yüzde 11.01 düşüş gösterdi. Bitcoin, 11 bin 578 dolara gerilerken bu düşüşün ilerleyen günlerde de devam edeceği tahmin ediliyor.

Tüm Hakları Saklıdır. Aktif Kaynak Gösterilmeden Kopyalanamaz!
Etiketler
Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Hakkımızda

Aktuelbilgiler.com ziyaretçiler için hazırlanmış bilgi sitesi olup, nitelikli bilgiler sunmayı hedefleyen bir oluşumdur.

Sitemiz genel olarak geniş bir arşiv oluşturmak maksadı ile yayın hayatına başlayıp bilinenleri daha da detaylarına inerek son kullanıcıya ulaştırmayı hedeflemektedir. devamını oku

Aktüel Bilgiler © 2019 Tüm Hakları Saklıdır Gizlilik Politikası | Hakkımızda | Editör Başvuru | Künye | İletişim