ABD Başkanı Trump’tan Türkiye Açıklaması: Yaptırım Uygulamayı Düşünmüyorum

ABD Başkanı Donald Trump, Türkiye hakkında yeni bir açıklama yaparak Pentagon'un kararına rağmen kendi kararını dünyaya duyurdu. Trump açıklamasında Türkiye'nin Rusya'dan satın aldığı S-400 hava savunma sistemi ile ilgili şu an için bir yaptırım uygulamayı düşünmediğini söyledi.

18.07.2019 - 22:24
19.07.2019 - 11:05
Yorum Yap
30 sn okuma süresi

ABD Başkanı Donald Trump, Türkiye’nin S-400’leri satın alması ile ilgili oval ofiste değerlendirmelerde bulundu. Toplantı sırasında Türkiye’ye yaptırım uygulanıp uygulanmayacağı ABD başkanına soruldu. Trump şu anda Türkiye’ye yaptırım uygulamayı düşünmediğini söyleyerek yanıt verdi.

Beyaz Saray’dan farklı açıklama yapılmıştı

Beyaz Saray’dan Türkiye’nin S-400 hava savunma sistemi alımına ilişkin bir açıklama yapılmış ve S-400’lerden dolayı Türkiye’nin artık F-35 projesinin parçası olamayacağı belirtilmişti. Beyaz Saray’dan yapılan açıklamada ABD’nin Türkiye ile stratejik ilişkilerine hala çok değer verdiği ve NATO müttefikleri olarak ilişkilerin çok katmanlı olduğu, bu ilişkilerin sadece F35’lerden ibaret olmadığı belirtilmişti. Türkiye’nin Rusya’dan S-400 hava savunma sistemi alımına ilişkin ABD Savunma Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada ise Türkiye’nin F- 35 savaş uçakları projesinden çıkarılması için gerekli sürecin başlatıldığı belirtilerek, ABD’nin Türkiye’nin stratejik ortaklığına hala çok değer verdiği vurgulanmıştı.

Etiketler
Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Hakkımızda

Aktuelbilgiler.com ziyaretçiler için hazırlanmış bilgi sitesi olup, nitelikli bilgiler sunmayı hedefleyen bir oluşumdur.

Sitemiz genel olarak geniş bir arşiv oluşturmak maksadı ile yayın hayatına başlayıp bilinenleri daha da detaylarına inerek son kullanıcıya ulaştırmayı hedeflemektedir. devamını oku

Aktüel Bilgiler © 2019 Tüm Hakları Saklıdır Gizlilik Politikası | Hakkımızda | Editör Başvuru | Künye | İletişim