ABD Başkanı Trump’tan Çok Konuşulacak Türkiye ve Erdoğan Açıklaması: Ona Adaletsiz Davranılıyor

ABD Başkanı Donald Trump, Türkiye ve ABD arasında yaşanan S 400 krizi hakkında konuşurken Türkiye'nin hakkını teslim etti. Donald Trump, Cumhurbaşkanı Erdoğan hakkında ise tarihi açıklamalar yaptı.

29.06.2019 - 11:14
29.06.2019 - 11:14
Yorum Yap
1 dk okuma süresi

Türkiye ve ABD arasında yaşanan S-400 krizinin ardından Türkiye’ye yaptırım uygulamayı düşünen ABD yönetimi ile aynı fikirde olmayan Başkan Donald Trump, G20 liderler Zirvesi kapsamında Cumhurbaşkanı Erdoğan ile yaptığı görüşmenin ardından Türkiye’ye sıcak mesajlar verdi. S-400 ve F-35 kriziyle ilgili ABD’nin tutumunu eleştiren Donald Trump, özellikle Obama yönetimine sert yüklendi.

Açıklamaları Çok Konuşulacak

Japonya’da düzenlenen G20 zirvesi kapsamında önemli açıklamalar yapan Trump, Türkiye ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan hakkında tarihi sözler söyledi. Obama yönetimini eleştiren Donald Trump, Türkiye’nin parasını değil teslim edilmesi gereken F-35’leri istediğini söyledi. Durumun karmaşık olduğunu ve üzerinde çalışıldığını söyleyen Trump, Cumhurbaşkanı Erdoğan için övgüler düzdü. Rahip Brunson’ı Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın verdiğini söyleyen Trump, kendisinin bakış açısıyla Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın çok çetin biri olduğunu ancak bu gerilimde herhangi bir payının bulunmadığını söyledi. Erdoğan’la çok iyi anlaştığını söyleyen Trump, ona karşı adaletsiz davranıldığını düşündüğünü ifade etti.

Tüm Hakları Saklıdır. Aktif Kaynak Gösterilmeden Kopyalanamaz!
Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Hakkımızda

Aktuelbilgiler.com ziyaretçiler için hazırlanmış bilgi sitesi olup, nitelikli bilgiler sunmayı hedefleyen bir oluşumdur.

Sitemiz genel olarak geniş bir arşiv oluşturmak maksadı ile yayın hayatına başlayıp bilinenleri daha da detaylarına inerek son kullanıcıya ulaştırmayı hedeflemektedir. devamını oku

Aktüel Bilgiler © 2019 Tüm Hakları Saklıdır Gizlilik Politikası | Hakkımızda | Editör Başvuru | Künye | İletişim