ABD Başkanı Trump’a Kudüs için Türkiye’den misilleme

ABD Başkanı Donald Trump'ın almış olduğu Kudüs kararına Türkiye'den de büyük tepkiler geldi.

21.12.2017 - 16:17
21.12.2017 - 16:17
Yorum Yap
1 dk okuma süresi

ABD Başkanı Donald Trump’ın almış olduğu Kudüs kararına ülkemizden tepkiler devam ederken bu sözlere sert çıkan AK Parti Sözcüsü Mahir Ünal ise adaletin şantaj ile sağlanamayacağını ve bunun bir kavram olmadığını söyledi.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Mahir Ünal, alınan kararlar sonrasında İsrail’in hukuksuzluğuna ortak olan ABD’nin yeni sözleri ile birlikte genel kurul öncesinde Birleşmiş Milletler (BM) üyelerini tehdit ederek sert sözler söylediğine değindi. Adaletin şantaj ve tehditle sağlanamayacağını belirten Mahir Ünal bir an önce bu yanlıştan dönülmesi gerektiğini ifade etti.

Trump’a Büyük Öfke

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Mahir Ünal açıklamasında, “Alınan kararlar donrasında İsrail’in hukuksuzluğuna ortak olan ABD çok büyük bir yanlışlık yapıyor. Bu sadece genel kurul öncesinde Birleşmiş Milletleri tehdit etmekten öteye gidemez. Adalet şantaj ve tehditle sağlanamaz. Güçlüler her zaman kazanamaz. Genel kurulda yapılacak oylamada haktan ve hukuktan söz etmek imkansızdır. Adaletin yeniden tecelli etmesi için bu karardan bir an önce vazgeçilmesi gerekiyor.” ifadelerine yer verdi.

Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, “Ülkemiz bu konuda ilkeli kararını her zaman koruyacaktır. Bizler bir kez daha hem Filistin’e hem de Kudüs’e sahip çıkacağız. BM genel kurulunda yapılan oylama bizim için yok hükmü taşır. Tehdit ve şantajla asla adalet aynı yerde duramaz. Biz de bu konuda çok tutarlıyız.” şeklinde konuştu.

Tüm Hakları Saklıdır. Aktif Kaynak Gösterilmeden Kopyalanamaz!
Etiketler
Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Hakkımızda

Aktuelbilgiler.com ziyaretçiler için hazırlanmış bilgi sitesi olup, nitelikli bilgiler sunmayı hedefleyen bir oluşumdur.

Sitemiz genel olarak geniş bir arşiv oluşturmak maksadı ile yayın hayatına başlayıp bilinenleri daha da detaylarına inerek son kullanıcıya ulaştırmayı hedeflemektedir. devamını oku

Aktüel Bilgiler © 2019 Tüm Hakları Saklıdır Gizlilik Politikası | Hakkımızda | Editör Başvuru | Künye | İletişim