ABD Başkanı Trump’a Kudüs için Türkiye’den misilleme

Yorum Yap
1 dk okuma süresi
21 Aralık 2017

Konuyu Oyla!

Yorum Yap

ABD Başkanı Donald Trump’ın almış olduğu Kudüs kararına ülkemizden tepkiler devam ederken bu sözlere sert çıkan AK Parti Sözcüsü Mahir Ünal ise adaletin şantaj ile sağlanamayacağını ve bunun bir kavram olmadığını söyledi.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Mahir Ünal, alınan kararlar sonrasında İsrail’in hukuksuzluğuna ortak olan ABD’nin yeni sözleri ile birlikte genel kurul öncesinde Birleşmiş Milletler (BM) üyelerini tehdit ederek sert sözler söylediğine değindi. Adaletin şantaj ve tehditle sağlanamayacağını belirten Mahir Ünal bir an önce bu yanlıştan dönülmesi gerektiğini ifade etti.

Trump’a Büyük Öfke

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Mahir Ünal açıklamasında, “Alınan kararlar donrasında İsrail’in hukuksuzluğuna ortak olan ABD çok büyük bir yanlışlık yapıyor. Bu sadece genel kurul öncesinde Birleşmiş Milletleri tehdit etmekten öteye gidemez. Adalet şantaj ve tehditle sağlanamaz. Güçlüler her zaman kazanamaz. Genel kurulda yapılacak oylamada haktan ve hukuktan söz etmek imkansızdır. Adaletin yeniden tecelli etmesi için bu karardan bir an önce vazgeçilmesi gerekiyor.” ifadelerine yer verdi.

Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, “Ülkemiz bu konuda ilkeli kararını her zaman koruyacaktır. Bizler bir kez daha hem Filistin’e hem de Kudüs’e sahip çıkacağız. BM genel kurulunda yapılan oylama bizim için yok hükmü taşır. Tehdit ve şantajla asla adalet aynı yerde duramaz. Biz de bu konuda çok tutarlıyız.” şeklinde konuştu.


İçeriğin İzinsiz Kullanılması Yasaktır. İzinsiz Kullanımlar Hakkında Yasal İşlem Uygulanacaktır!
Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Aktüel Bilgiler © 2018 Tüm Hakları Saklıdır Talep, Başvuru ve Bildirimler İçin : info@aktuelbilgiler.com