ABD Başkanı Trump ve demokratlar arasında başlayan ırkçılık kavgası giderek şiddetleniyor

ABD Başkanı Donald Trump ve ülkedeki demokratları arasında başlayan ırkçılık tartışması Trump'ın siyahi demokrat vekil Elijah Cummings'a yönelik kullandığı ifadeler nedeniyle daha da büyüdü.

28.07.2019 - 23:13
29.07.2019 - 11:40
Yorum Yap
1 dk okuma süresi

ABD Başkanı Donald Trump, ABD’de siyahi oranı en yüksek ve suç oranları ile dikkat çeken bölgelerinden Baltimore bölgesinin vekili Cummings’e yönelik söylemlerini daha da sertleştirdi. Trump açıklamasında Cummings’i temsil ettiği bölgede sefalet ve geri kalmışlık konusunda hiçbir şey yapmamakla suçlayarak demokratların ‘ırk kartını oynadığını’ savundu.

Çok az şey yapıyor

Elijah Cummings’in Baltimore halkı için çok az şey yaptığını iddia eden ABD Başkanı Donald Trump, Baltimore Bölgesinin istatiksel olarak hemen her kategoride en sonunda geldiğini belirtti. Cummings’i bölgenin her şeyinden faydalanmak ama hiçbir şey yapmamakla suçlayan Trump halkın bu konuda daha bilinçli hale geldiğini söyledi. ABD Başkanı Donald Trump başka bir açıklamasında ise demokratların Afrikan Amerikan toplum için çok az şey yaparken onlar üzerinden sürekli olarak ‘ırk kartını’ oynadıklarını belirterek ABD tarihinde işsizliğin en düşük olduğu dönemini yaşadıklarına ancak Cummings’in fena halde başarısız olduğunu söyledi.

Her gün kendi bölgemdeki evime gidiyorum

Trump’ın açıklamalarının hedefinde olan Cummings de yaptığı açıklama ile ABD başkanına yanıt verdi. Her gün kendi bölgesindeki evine gittiğini belirten Cummings, sabah uyandığında ise kendi bölgesi için mücadele etmeye gittiğini yürütmenin görevini yapıp yapmadığını takip etmenin kendisinin anayasal görevi olduğunu fakat seçim bölgesi için savaşmanın kendisinin ahlaki görevi olduğunu dile getirdi. Yaşanan bu gelişmelerin ardından çok sayıda demokrat ABD Başkanı Donald Trump’ı ırkçılıkla suçlayarak Twitter hesabını takip etmeyi bıraktıklarına açıkladı.

Etiketler
Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Hakkımızda

Aktuelbilgiler.com ziyaretçiler için hazırlanmış bilgi sitesi olup, nitelikli bilgiler sunmayı hedefleyen bir oluşumdur.

Sitemiz genel olarak geniş bir arşiv oluşturmak maksadı ile yayın hayatına başlayıp bilinenleri daha da detaylarına inerek son kullanıcıya ulaştırmayı hedeflemektedir. devamını oku

Aktüel Bilgiler © 2019 Tüm Hakları Saklıdır Gizlilik Politikası | Hakkımızda | Editör Başvuru | Künye | İletişim