ABD Başkanı Trump silahlı saldırıların ardından 5 günlük milli yas ilan etti

Amerika Birleşik Devletleri'nde bugün 3 ayrı noktaya gerçekleştirilen saldırılar sonrasında ülkede 5 günlük yas ilan edildiği açıklandı.

04.08.2019 - 21:56
05.08.2019 - 11:40
Yorum Yap
1 dk okuma süresi

ABD Başkanı Donald Trump, ülkeyi sarsan üç ayrı saldırının ardından mağdurları anmak ve saygı için ülkesinde 5 gün sürecek milli yas ilan etti. Amerika Birleşik Devletleri bugün, Teksas, Ohio ve Chicago’da gerçekleşen ve çok sayıda kişinin hayatını kaybettiği silahlı saldırılarla sarsıldı. Sabahın ilk saatlerinden bu yana gelmeye başlayan saldırı haberleri bütün dünyayı çalkaladı.

5 gün yas ilan edildi

Amerika Birleşik Devletleri başkanı Donald Trump, bugün bir genelge yayınlayarak Amerika Birleşik Devletleri bayrağının başta Beyaz saray olmak üzere bütün kamu binaları, deniz istasyonları, askeri birlikler, federal hükümetin tüm birimleri ile Birleşik Devletleri’nin elçilik ve dış temsilcilikleri, konsolosluk ofislerinde ve yurt dışındaki diğer tesislerde aynı kademede 8 Ağustos 2019 gün batımına kadar yarıya indirileceğini duyurdu. Amerika Birleşik Devletleri’nde ilk olarak Teksas eyaletinin El Paso kentinde bir alışveriş merkezinde silahlı saldırı düzenlenmiş 19 kişi yaşamını yitirmişti. Sadece birkaç saat sonra sabahın ilk ışıklarında Ohio eyaletinin Dayton kentinde bir barın yakınında düzenlenen silahlı saldırıda ise 9 kişi hayatını kaybetti. ABD’de son saldırı Chicago da gerçekleşti. Bu saldırıda hayatını kaybeden olmazken 14 kişinin yaralandığı öğrenildi.

Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Hakkımızda

Aktuelbilgiler.com ziyaretçiler için hazırlanmış bilgi sitesi olup, nitelikli bilgiler sunmayı hedefleyen bir oluşumdur.

Sitemiz genel olarak geniş bir arşiv oluşturmak maksadı ile yayın hayatına başlayıp bilinenleri daha da detaylarına inerek son kullanıcıya ulaştırmayı hedeflemektedir. devamını oku

Aktüel Bilgiler © 2019 Tüm Hakları Saklıdır Gizlilik Politikası | Hakkımızda | Editör Başvuru | Künye | İletişim