ABD Başkanı Donald Trump’tan Türkiye açıklaması: F-35’leri satmayacağız ama bu hiç adil değil

ABD Başkanı Donald Trump, Türkiye'nin Rusya'dan aldığı S-400 hava savunma sistemine ilişkin açıklamalar yaptı. Türkiye'nin Barack Obama döneminde ABD’den Patriot istediğini ancak bunların satılmadığını belirterek, bu uygulamanın yanlış olduğunu fakat Türkiye'nin Rusya'dan S 400 hava savunma sistemi alması gerekçesiyle F-35 savaş uçaklarını satmayacaklarını söyledi.

16.07.2019 - 21:28
17.07.2019 - 11:15
Yorum Yap
1 dk okuma süresi

ABD Başkanı Donald Trump, Türkiye’nin Rusya’dan satın aldığı S 400 hava savunma sisteminin teslimatına ilişkin açıklamalar yaptı. Beyaz Saray’da düzenlenen kabine toplantısında Türkiye ve F-35’ler ile ilgili önemli değerlendirmeler yapan Trump, Türkiye’ye Barack Obama döneminde Patroit satılmaması dolayısıyla kendisinden önceki yönetimi eleştirdi ve Türkiye’nin bundan dolayı Rusya’dan S-400 satın almak zorunda kaldığını söyledi.

Türkiye’nin içinde bulunduğu durumu anlıyoruz

Değerlendirmeleri sırasında Türkiye’nin içinde bulunduğu durumu anladığını vurgulayan Donald Trump, oldukça zor bir durum olduğunu ve ABD olarak kendilerinin de zor durumda kaldıklarını ancak, ABD’nin Rusya’dan füze sistemi satın aldığı için NATO müttefiki Türkiye’ye F-35 savaş uçaklarını satmayacağını dile getirdi. Zor bir durum olduğunu ancak üzerinde çalışmaya devam ettiklerini belirten Trump, yaşanan bu durumun hiç adil olmadığını da dile getirdi. Yaşananlar nedeniyle F -35 uçaklarının üreticisi Lockheed Martin’in de rahatsız olduğunu belirten ABD Başkanı Donald Trump, firma için bu durumun binlerce istihdam anlamına geldiğini söyledi.

Etiketler
Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Hakkımızda

Aktuelbilgiler.com ziyaretçiler için hazırlanmış bilgi sitesi olup, nitelikli bilgiler sunmayı hedefleyen bir oluşumdur.

Sitemiz genel olarak geniş bir arşiv oluşturmak maksadı ile yayın hayatına başlayıp bilinenleri daha da detaylarına inerek son kullanıcıya ulaştırmayı hedeflemektedir. devamını oku

Aktüel Bilgiler © 2019 Tüm Hakları Saklıdır Gizlilik Politikası | Hakkımızda | Editör Başvuru | Künye | İletişim