ABD Başkanı Donald Trump Öldü İddiası Sosyal Medyayı Ayağa Kaldırdı

ABD Başkanı Donald Trump öldü şeklinde yapılan haberler sosyal medyayı ayağa kaldırdı. Basına düşen ve ardından sosyal medyada gündem olan iddianın gerçekliği herkes tarafından araştırılıyor.

02.07.2019 - 21:54
03.07.2019 - 11:30
Yorum Yap
1 dk okuma süresi

ABD başkan yardımcısı Mike Pence’nin acil olarak Beyaz Saray’a çağrılmasının ardından Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in de bazı ziyaretlerini iptal ederek toplantıya katılması bütün dünyanın ilgisini çekti. Beyaz Saray’da yaşanan bu acil durumla ilgili olarak sosyal medyada birçok iddia gündeme getirildi. Sosyal medyadaki iddialar arasında en dikkat çeken haber ise “ABD Başkanı Donald trump öldü” şeklinde yapılan haberdi. Sosyal medyada yer alan iddialara göre ABD Başkanı Donald Trump aniden geçirdiği beyin kanaması sonucu hayatını kaybetti.

Trump Beyin Kanaması Geçirdi ve Öldü İddiası

Sosyal medyada yer alan iddialara göre en son Japonya’da düzenlenen G20 liderler Zirvesi’ne katılan ve burada Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile de bir görüşme yapan ABD Başkanı Donald Trump’ın beyin kanaması geçirerek hayatını kaybettiği yönünde. Bazı sosyal medya kullanıcıları ise Trump’ın kalp krizi geçirerek olduğunu iddia ediyor. Trump öldü iddiası sosyal medyanın gündemine bomba gibi düşerken gazeteci Nevzat Çiçek de kendi sosyal medya hesabından bazı paylaşımlar yaptı. Çiçek’in değerlendirmeleri arasında da Trump’ın ölümü vardı.

Trump Öldü İddiası Dünyayı Çalkaladı

New Hampshire’a bir ziyaret gerçekleştirilmesi beklenen ABD başkan yardımcısı Mike Pence henüz bilinmeyen bir nedenle Washington’a geri döndü. ABD başkan yardımcısının beyaz saraya gidişi önce “acil durum” olarak açıklandı fakat daha sonra açıklama yapan yetkililer, durumun acil olmadığını duyurdu. ABD başkan yardımcısının sözcüsü Alyssa Farah bir açıklama yaparak Pence’nin Washington da kalmasını gerektiren bazı durumların olduğunu, ancak alarm verilmesi gereken bir durum olmadığını söyledi. Beyaz saraydan üst düzey bir yetkili ise yaşanan bu acil durumun Trump ya da Pence’nin sağlık durumu ile ilgili olmadığını belirtti.

Tüm Hakları Saklıdır. Aktif Kaynak Gösterilmeden Kopyalanamaz!
Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Hakkımızda

Aktuelbilgiler.com ziyaretçiler için hazırlanmış bilgi sitesi olup, nitelikli bilgiler sunmayı hedefleyen bir oluşumdur.

Sitemiz genel olarak geniş bir arşiv oluşturmak maksadı ile yayın hayatına başlayıp bilinenleri daha da detaylarına inerek son kullanıcıya ulaştırmayı hedeflemektedir. devamını oku

Aktüel Bilgiler © 2019 Tüm Hakları Saklıdır Gizlilik Politikası | Hakkımızda | Editör Başvuru | Künye | İletişim