ABD Başkanı Donald Trump Kendisine Beceriksiz Diyen İngiliz Büyükelçi’ye Aptal Dedi

ABD Başkanı Donald Trump geçtiğimiz günlerde basına sızan yazışmalarında kendisi için 'beceriksiz' ifadelerini kullanan İngiltere'nin Washington Büyükelçisi Kim Darroch’ye ‘aptal’ dedi.

09.07.2019 - 20:06
10.07.2019 - 11:14
Yorum Yap
1 dk okuma süresi

ABD Başkanı Donald Trump, son günlerde resmi yazışmalarının basına sızdığı haberleriyle gündemde olan İngiltere’nin Washington Büyükelçisi Kim Darroch’a ile polemik yaşamaya devam ediyor. İngiltere’nin Washington Büyükelçisi hakkında yaptığı eleştirilerini sürdüren ABD Başkanı Donald Trump bu defa Twitter hesabından konuştu.

Çok Aptal Bir Adam

Yaptığı çıkışlarla sık sık günden olan ABD Başkanı Donald Trump, bu defa kafayı kendisine beceriksiz diyen İngiltere’nin Washington Büyükelçisine taktı. İngiltere’nin Washington Büyükelçisi Kim Darroch hakkında Twitter hesabından bir açıklama yapan Trump, Büyükelçi için “Kaçık” ve “Çok aptal” ifadelerini kullandı. İngiliz büyükelçinin kendisini eleştirmeden önce başarısız Brexit müzakereleri hakkında İngiltere başbakanı May ve kendi ülkesi ile görüşmesi gerektiğini söyleyen Trump, büyükelçiyi şahsen tanımadığını ancak kendisine gururlu bir ahmak olduğunun söylendiğini dile getirdi. Sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımın devamında İngiliz büyükelçinin bunlarla uğraşmak yerine ABD’nin şu anda dünyanın en iyi ekonomisine ve ordusuna sahip olduğunu öğrenmesi gerektiğini ifade etti.

Trump İçin Beceriksiz Demişti

İngiltere’nin Washington Büyükelçisi Darroch’ın diplomatik yazışmaları olduğu iddia edilen belgeler geçtiğimiz hafta sonu İngiliz Daily Mail gazetesi tarafından haber yapılmış, İngiliz Dışişleri Bakanlığı ise haberi yalanlamamıştı. Darroch’ın yazışmalarda ABD Başkanı Donald Trump için “beceriksiz” ifadesini kullanması dikkat çekmişti. Darroch, aynı zamanda yazışmalarında Trump’ın görevini yetkin olarak yerine getirmediğini düşündüğünü ve ilerleyen zamanlarda utanç içinde görevinin sona ermesinin kaçınılmaz olduğunu dile getirmişti.

Tüm Hakları Saklıdır. Aktif Kaynak Gösterilmeden Kopyalanamaz!
Etiketler
Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Hakkımızda

Aktuelbilgiler.com ziyaretçiler için hazırlanmış bilgi sitesi olup, nitelikli bilgiler sunmayı hedefleyen bir oluşumdur.

Sitemiz genel olarak geniş bir arşiv oluşturmak maksadı ile yayın hayatına başlayıp bilinenleri daha da detaylarına inerek son kullanıcıya ulaştırmayı hedeflemektedir. devamını oku

Aktüel Bilgiler © 2019 Tüm Hakları Saklıdır Gizlilik Politikası | Hakkımızda | Editör Başvuru | Künye | İletişim