AB Komisyonu IKEA’ya vergi soruşturması başlattı

Hollanda merkezli IKEA hakkında 1 milyon euro vergi borcunun ödememek suçlaması ile Avrupa Birliği Komisyonu soruşturma başlattı.

19.12.2017 - 1:10
19.12.2017 - 1:10
Yorum Yap
30 sn okuma süresi

Hollanda merkezli mobilya devi IKEA’nın başı vergi borcu nedeniyle açılan soruşturma ile dertte. Avrupa birliği komisyonu IKEA’nın toplamda 1 milyar euro tutarında bir vergiyi ödemediği gerekçesi ile şirket hakkında soruşturma başlattı. AB komisyonu tarafından vergi soruşturması ile ilgili yapılan açıklamada, ‘Hollanda vergi kararının IKEA‘ya diğer şirketlere kıyasla haksız avantaj sağlayabileceği konusunda endişe duyuluyor” denildi.

AB KOMİSYONU SORUŞTURMA BAŞLATTI

Yapılan açıklamada Tüm firmalar vergi paylarını ödemeli denilirken, Avrupa rekabet komisyon üyesi Margrethe Vestager konu ile ilgili olarak “çok uluslu, küçük veya büyük” tüm firmaların vergi paylarını ödemeleri gerektiğini dile getirdi.

AB komisyonu tarafından taraflarına soruşturma başlatılan IKEA adına grup sözcüsü ise yapılan vergilendirilmenin AB kurallarını uygun olduğunu söyledi. AB komisyonu ayrıca IKEA’nın AB devlet yardımı kurallarını ihlal edip etmediği hakkında da soruşturma yapacağını duyurdu.

 

Tüm Hakları Saklıdır. Aktif Kaynak Gösterilmeden Kopyalanamaz!
Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Hakkımızda

Aktuelbilgiler.com ziyaretçiler için hazırlanmış bilgi sitesi olup, nitelikli bilgiler sunmayı hedefleyen bir oluşumdur.

Sitemiz genel olarak geniş bir arşiv oluşturmak maksadı ile yayın hayatına başlayıp bilinenleri daha da detaylarına inerek son kullanıcıya ulaştırmayı hedeflemektedir. devamını oku

Aktüel Bilgiler © 2019 Tüm Hakları Saklıdır Gizlilik Politikası | Hakkımızda | Editör Başvuru | Künye | İletişim