Aktüel Ürünler KataloğuTeknoloji

A101’de Satışa Sunulan Philips HomeRun 7000 Series Aqua Robot Süpürge Alınır mı? Özellikleri ve Yorumları

7 Eylül 2023 A101 Aldın Aldın kataloğunda yer alan Philips Homerun 7000 Serisi Aqua XU7000/01 Islak Kuru Robot Süpürge modeli, özellikleri ve yorumları ile burada!

 

Türkiye’nin en büyük perakende market zincirlerinden A101 Aldın Aldın katalog listeleri yayınlandı. 7 Eylül Aldın Aldın kataloğunda satışa çıkan Philips Robot Süpürge modelinin nasıl olduğunu merak ediyorsanız sizi aşağıya alalım.

Bu içerik 07.09.2023 tarihinde oluşturulmuştur, bu içeriğe erişim sağladığınız zamana göre listelenen ürün fiyatlarında değişiklikler olmuş olabilir.

Satın aldığınız ürünlerde satıcılardan kaynaklanan sorunlardan Onedio sorumlu değildir.

“Bu içerik marka iş birliği içeriyor olabilir.”

a101.com.tr internete özel aldın aldın fırsatları arasında yer alan Philips Robot Süpürge modeli, en çok ilgi çeken ürünlerden biri oldu.

Piyasaya göre uygun fiyatıyla dikkat çeken Philips XU7000/01 HomeRun 7000 Serisi Aqua Islak ve Kuru Temizlik Robotu çok merak edildiği için özelliklerine ve kullanıcı yorumlarına bakalım istedik.

Sadece süpürmeye kıyasla daha fazla ince toz partikülünü ortadan kaldıran Philips HomeRun 7000 Serisi Aqua, ayaklarınızın altında bile hissedilebilecek en küçük toz zerreciklerine bile izin vermiyor.

Artık evinizde çıplak ayakla dolaşmanın keyfini ve temizliğin konforunu daha da artırabilirsiniz. Sensörlerin düşük ışık koşullarında bile çalışabilme özelliği sayesinde, evde olmadığınız zamanlarda ışıkları açık bırakmanıza gerek kalmıyor.

Süpürgeyi çalıştırmadan önce çevrenizi kontrol etme zahmetinden kurtulabilirsiniz.

Bulunduğu alan içerisindeki ayakkabılar ya da oyuncaklar gibi küçük eşyaları algılayarak, onlardan kaçınıyor ve bu sayede herhangi bir nesneye çarpmadan veya sıkışmadan temizlik yapıyor.

Robotun ön kısmında yer alan son teknoloji 3D ToF sensörü, en küçük 2,0 x 2,0 cm’ye (G x Y) kadar olan nesneleri bile algılama yeteneğine sahip. Ek olarak, ön tamponda bulunan 8 adet ToF sensörü, robotun önünde ve yanında bulunan nesneleri sürekli olarak tespit ediyor.

5000 Pa’ya kadar ultra yüksek emiş gücü ile kırıntı ve evcil hayvan tüyü gibi büyük kirleri kolayca topluyor.

Zeminde yer alan kirleri gidermenin yanı sıra çatlakların, halıların ve kilimlerin derinine işlemiş olan ince tozları bile derinlemesine temizliyor.

LiDAR teknolojisi ile donatılmış 360° lazer navigasyon özelliği, evinizin her köşesini tarayarak hızlı ve doğru bir şekilde detaylı haritalar oluşturuyor.

Bu özellik, evinizin 5 katına kadar olan alanını kapsayabiliyor ve oluşturduğu haritaları saklayabilmenizi sağlıyor. Akıllı algoritmalar sayesinde robot, odalar arası geçişlerde ve mobilyaların etrafında en verimli rotayı belirliyor. Bu, robotun köşelere daha kolay ulaşmasını ve duvarlara daha yakın hareket etmesini sağlıyor, böylece hiçbir alanın atlanmamasını garantiliyor.

5200 mAh kapasiteli güçlü Lityum İyon pil, 185 metrekarelik bir alanı kapsayabilecek kapasitesiyle, 180 dakika boyunca kesintisiz ve etkin bir performans sunuyor.

Pil seviyesi düştüğü zaman şarj olmak üzere otomatik olarak istasyona döner ve şarj tamamlandıktan sonra ise temizliğe devam etmek için kaldığı yerden devam eder.

Titreşimli paspas teknolojisi, ayak izlerini hassas ve etkili bir şekilde gidererek süpürmenin ötesine geçen üst düzey temizlik sunuyor.

Ultra ince fiberlerden üretilmiş olan yıkanabilir paspası, kirleri ve evcil hayvan tüylerinin taşıdığı bakterilerin %99,99’unu başarıyla temizliyor. Bu özelliği sayesinde evinizde hijyenin en üst düzeyde olmasını sağlıyor.

240 ml’lik su haznesi, robotun 130 m2’lik bir alanı tek seferde suyunu yeniden doldurmadan temizlemesine imkan tanıması da bu süpürgenin bir başka harika özelliği. Bu özelliği ile zamandan tasarruf etmenizi ve temizlik işlemlerini daha pratik hale getirmenizi sağlıyor.

Ulaşılması zor alanlarda bile etkili bir temizlik performansı sunuyor.

97 mm’lik yüksekliği ile mobilyaların altında kalan zorlu bölgeleri temizleyebilen bu robot, kenarları süpürmek ve kirleri emme bölümüne yönlendirmek için yan fırçasını kullanıyor.

Kendi başına hareket edebilme yeteneği sayesinde, sizin müdahaleniz olmadan evin içinde dolaşarak kapı eşikleri gibi 20 mm’ye kadar olan engelleri kolaylıkla aşabiliyor. Halılar veya kilimler üzerinde rahatça hareket edebiliyor. Ayrıca, altında bulunan altı adet düşme önleyici sensör sayesinde yüksekten düşme veya merdivenlerden kayma riski de bulunmuyor.

Siz isteyin o yapsın!

Philips HomeRun uygulaması, evinizin temizliğini kişiselleştirmenin mükemmel bir yolunu sunuyor. Harita üzerinden odaları seçerek hangi alanların hangi sırayla temizleneceğini belirleyebilirsiniz. Her bir oda için farklı temizlik modları ayarlayabilirsiniz. Oturma odasındaki sert zeminler için ıslak ve kuru, yatak odasının süpürülmesi için kuru ve mutfakta detaylı bir temizlik için yoğun modu tercih edebilirsiniz. Ayrıca, emiş gücünü veya paspasın ıslaklık seviyesini de ayarlayabilirsiniz. Bu özellikler sayesinde evinizin temizliğini tamamen sizin kontrolünüze bırakır.

Teknik Özellikleri:

 • Titreşimli paspas teknolojisi
 • Emiş gücü (maksimum): 5000 Pa
 • Navigasyon türü: 360° lazer navigasyon (LiDAR)
 • Küçük engel algılama
 • Pil kapasitesi: 5200 mAh
 • Pille çalışma süresi (maksimum) 180 dakikaya kadar
 • Gürültü seviyesi (minimum): ≤66 dB
 • Paspas yıkama fonksiyonu
 • Emiş gücü seviyeleri: Eko, Normal, Yüksek, Maks
 • Paspas ıslaklığı: Yok, Düşük, Orta, Yüksek
 • Temizleme yolu tekrarı: 1 geçiş, 2 geçiş veya 5 geçiş
 • Sanal duvar, girilmeyecek bölge, paspaslanmayacak bölge ve hassas bölge
 • Çocuk Kilidi
 • Halıda emiş gücü artırma fonksiyonu
 • Ana fırça: Kıllı, çok yüzeyli, kauçuk fırça
 • Yıkanabilir EPA11 filtresi
 • Küçük engel algılama teknolojisi
 • Su haznesi boşaltma sensörü
 • Toz haznesi dolu sensörü
 • Toz torbası dolu sensörü
 • 6,5 saate kadar pil şarj etme süresi
 • 300 ml toz ve 240 ml su haznesi kapasitesi

Philips XU7000/01 HomeRun 7000 Serisi Aqua Islak ve Kuru Temizlik Robotu hakkında genel olarak olumlu yorumlar bulunuyor. İşte bazı kullanıcıların Philips XU7000/01 HomeRun 7000 Serisi Aqua Islak ve Kuru Temizlik Robotu ile ilgili görüşleri:

 • Tam anlamıyla muhteşem. Diğer marka robotlar incelenmiş, eksikleri tespit edilmiş, geliştirilmiş ve üretilmiş. Silme işleminin hareketli olması gerçekten çok faydalı.
 • Ürünü birkaç gündür aktif olarak kullanmaktayım. Genel olarak çekim gücü iyi. İlk defa robot süpürge kullananlar için kablolu süpürgeler kadar iyi çekmiyor. Ama temizlemesi ve mop özelliği çok güzel. Titreşimli mop olması büyük avantaj. İlk defa kurulum yapıyorken genel haritalandırması çok kolay, tüm evi 5-10 dk içinde tamamladık. Kurulum için yetkili servisi ararsanız mutlaka gelip kurulumu yapıp tüm sorularınıza yanıt verip detaylı bir şekilde anlatıyor.
 • Uzun araştırmalar sonucu bu markanın bu modeline karar verdik. Öncelikle Roborock S7 almayı düşünüyordum, gittiğim ve baktığım bütün mağazalarda Roborock firmasının artık üretimi durdurduğu, servis vs konusunda da belli bir muhatabın olmadığı gibi durumları öğrenince bu markaya yöneldim. Ürünü yeni kullandım ve tecrübelerimi paylaşmak istedim. Ürün gayet basit ve kolay kurulumlu, kutu içerisinde her şey mevcut, eksiksiz ve sorunsuz geldi. Halı ve sert zemin olarak çalıştırdım, performansı fazlasıyla yeterli. Ürünün mobil üzerinden uygulaması ve kullanımı da gayet basit. 120 M2’lik evi haritalandırması yaklaşık 7 dk sürdü, toplamda evi temizlemesi yaklaşık 40 dk sürdü, bu süre zarfında şarjı %65’e düştü.
 • Robot süpürge sektöründe yeni bir ürün. Normalde çokça kullanılmış modelleri ve sektörün başat markalarını tercih etmek daha sağlıklı sonuçlar verir. Ancak bu sefer hem Philips’in garantisine ve servis ağına güvenerek hem de ürünün fırça sistemi silikon olmadığı için bu modeli tercih ettim. Öncesinde detaylıca araştırmıştım ve bir yerde bu fiyatta bir ürünün (mop kaldırma, çarpma önleme gibi) birkaç özellikten yoksun olmasının eleştirildiğini görmüştüm. Risk aldım. Başta üç defa haritalandırma yaptırdık. Belli ki zamanla daha iyi oturacak bu özelliği. Ürünün süpürme performansı gayet iyi. Bu kadarını beklemiyordum açıkçası. Özellikle de halı üzerinde. Henüz mop özelliğini kullanmadım. Zaten benim için öncelikli bir özellik değil. Ancak çarpma önleme özelliğinde korktuğum başıma geldi. İlk süpürmede cihazı gözlemledim. Evin genelinde bir yere çarptığını görmedim ama nedense her girişinde koltuğun altındayken arka bacağına koltuğu sarsacak şiddette çarptı. Üstelik daha ilk süpürmede ön sağ tarafında tırnağa takılacak şekilde çizikler oluştu, derin olmasa da. Birkaç süpürme daha gözlemleyeceğim, aynı yere çarpmaya ve çizikler artmaya devam ederse iade edeceğim. Bunların kullanıldıkça zamanla düzeleceği varsayılabilir. Ancak bence ürünün sensörleri yetersiz kalıyor. Bu yetersizlik temizlik esnasında da vakit kaybetmesine yol açıyor. Zaten 150 metrekare olan temizlik alanını bile tamamlayamıyor bu yüzden. En azından bizde bitiremeden şarj istasyonuna döndü. Dairenin metrekaresi bu civarda. Gerek haritalandırma yaptırırken gerekse temizlik esnasında evdeki sandalye ve sehpa gibi bütün küçük eşyaları kaldırmama rağmen çıkması kolay yerlerde zorluk yaşıyor, dönüp duruyor. Bu bir haritalandırma sorunu değil, bence sensör sorunu. Zaman kaybediyor o yüzden. Bu da şarj sorununu ortaya çıkarıyor. Sahi haritalandırmada da sorunlar var ama onun zamanla düzeleceğini varsayarak o meseleye girmiyorum.
 • Ürün güzel. 2 ay olacak neredeyse alalı. Haritalama çok hızlı. Mopun hareket etmesi temizlik hissiyatını artırıyor. Toz haznesi başlarda çok çabuk doluyordu, halılardaki tüyleri çok çekiyordu. Her odada toz haznesi doluyordu. Şimdi tüyler azalınca daha iyi oldu. Toz haznesi, su haznesi, süpürgeye takılan kılları falan arada kontrol edin ki daha temiz olsun. Emiş gücü güzel. Durdurup devam ettirince bile ilk yaptığı konum algılamak. Küçük nesneleri görebiliyor, etrafını dolanıyor. Şarjı biraz daha hızlı dolsa iyi olurdu. Philips markasına güvenerek aldım, şu an bir memnuniyetsizlik yaşamadık. Babamlara almıştık, kendime de alacağım.

Aradığınız robot süpürgenin Philips XU7000/01 HomeRun 7000 Serisi Aqua Islak ve Kuru Temizlik Robotu olduğuna karar verdiyseniz, dilerseniz Amazon güvencesiyle buradanHepsiburada güvencesiyle de buradan alabilirsiniz.

Kaynak: https://onedio.com/haber/a101-de-satisa-sunulan-philips-homerun-7000-series-aqua-robot-supurge-alinir-mi-ozellikleri-ve-yorumlari-1171210

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu