Öne Çıkan Konular
  • Fırında beşamel soslu makarna tarifi
  • Epic Games düzenlediği Mega İndirimlerle adından söz ettiriyor
  • Ramazan Bayramı’nda 4 gün sokağa çıkma yasağı ilan edilecek! V modeli uygulanacak
  • 4 günlük sokağa çıkma yasağından muaf tutulan şehirler
  • Seyahat yasağı kaldırılan giriş çıkışları açılan 9 il hangileri

9 Temmuz evde bakım maaşı yatan iller! Zamlı evde bakım parası ne zaman yatırılacak?

9 Temmuz evde bakım maaşı yatan iller vatandaşlar tarafından internet üzerinde araştırılmaya başlandı. Temmuz ayının gelmesi ile birlikte enflasyon rakamları açıklandı ve evde bakım maaşı da zamlandı. Devlet tarafından evde bakıma muhtaç olan engelli, yaşlı ve hasta kişilerin yakınlarına ödenen evde bakım aylığı bu aydan itibaren 1524 lira olarak ödenecek. Peki 9 Temmuz evde bakım maaşı yattı mı? Zamlı evde bakım maaşı ne zaman yatar?
Eklenme:
 9 Temmuz evde bakım maaşı yatan iller! Zamlı evde bakım parası ne zaman yatırılacak?

Evde Bakım Maaşı Haziran ayı enflasyon rakamlarının açıklanması ile birlikte zamlandı. Evde bakıma muhtaç olan yaşlı, engelli ve hasta vatandaşların yakınlarına devlet tarafından ödenen evde bakım maaşları temmuz zammı ile birlikte bu ay hesaplara yatırılacak. 9 Temmuz evde bakım maaşı yatan iller hangileri sorusunun yanıtı şimdiden vatandaşlar tarafından araştırılırken bizde sizler için araştırmalarımızı gerçekleştirdik. Peki hangi illerde evde bakım maaşı yatırıldı? 9 Temmuz evde bakım maaşı yatan iller hangileri?

Evde bakım maaşı ne kadar oldu 2020

Evde bakım maaşı ne kadar oldu? 2020 yılının ilk 6 ayında evde bakım maaşı 1460,61 TL olarak ödeniyordu. Haziran ayının enflasyon rakamlarının açıklanması ile birlikte memur maaş katsayısının artması sonucunda evde bakım parasına zam geldi. Bu aydan itibaren evde bakım maaşı 1524 lira olarak ödenecek.

9 Temmuz evde bakım maaşı yatan iller

9 Temmuz evde bakım maaşı yatan iller vatandaşlar tarafından sabah saatlerinden bu yana sorgulanmaya başlandı. Bugün evde bakım maaşı ödemesi yapılan il bulunmuyor. Maaşlar hesaplara yatmaya başladıktan sonra haberlerimiz de sizlerle paylaşacağız.

Evde bakım maaşı sorgulama

Evde bakım maaşı ödemelerinin hesaplara yatıp yatmadığını kontrol etmek isteyen vatandaşlar e-devlet üzerinden sorgulama gerçekleştirebilirler. TC kimlik numarası ve e-devlet şifresi ile sisteme giriş yaptıktan sonra arama çubuğuna engelli evde bakım ödeme bilgileri sorma yazarak ilgili ekranı ulaşabilirsiniz.

SMS ile evde bakım maaşı sorgulama

Ziraat katılım bankacılığı ile maaşlarını alan vatandaşlar ise SMS ile evde bakım maaşı sorgulama yapabilirler. Cep telefonunuzun mesaj bölümüne BAKIYE yazdıktan sonra 4747’ye mesaj göndererek maaş sorgulaması yapabilirsiniz.


Melek Eren

1988 Balıkesir doğumluyum. Süleyman Demirel üniversitesi mezunuyum ve uzun bir süredir editörlük alanında çalışmalar yapıyorum.

İlgili Yazılar
15 Ekim evde bakım maaşı yatan iller! Evde bakım parası sorgulama ekranı
15 10 2020 - 09:43
14 Ekim 2020 evde bakım maaşı yatan iller! Evde bakım parası hangi illerde yattı?
14 10 2020 - 08:54
12 Ekim evde bakım maaşı yatan iller tam liste! Evde bakım parası bu illerde yatırıldı!
12 10 2020 - 09:12
Ekim ayı engelli maaşları ne zaman ödenecek? Evde bakım maaşı ödeme takvimi 2020
3 10 2020 - 12:03
İŞKUR evde paketleme işi 2020 başvuru formu! Ek iş arayanlara müjde
3 10 2020 - 10:14
22 Eylül evde bakım maaşı yatan iller! Evde bakım parası başvurusu nasıl yapılır?
22 09 2020 - 09:20
Yorum Yap