Genel

9 Eylül 2023 Cumartesi Akşamı Kaçırdığın Haberler

Dün akşam gözden kaçırdığınız ya da tüm detayları ile yeniden okuyup ‘ne olmuştu ya’ diyeceğiniz haberleri sizler için derledik. 

İşte 9 Eylül Cumartesi akşamının gözden kaçırılmaması gereken ve mutlaka okumanız gereken içerikleri… 

2023 yılı adeta zam yılı oldu. Petrolden altına, giyim kuşamdan temel ihtiyaçlara kadar her şeyin fiyatı her geçen artıyor. Ücret artışlarıyla beraber ceplerimiz de yanmaya devam ediyor tabii. Fahiş fiyatları gördüğümüz yerlerden biri de elbette restoran ve kafeler. Bursa’nın tescilli lezzeti iskendere gelen zamlardan sonra menüye yansıyan fiyatları ise görenlerin dudak uçuklattı.

Dertler yine bildiğimiz gibi. Sosyal medya dehlizlerinde yeni bir yolculuğa çıkıyor ve bir kez daha halimize şükrediyoruz.

CHP’nin 100.yıl kutlamaları sürerken Anıtkabir’de yaşanan gerginlik gündem oldu. Kemal Kılıçdaroğlu’nun elini sıkmak isteyen Edremit Belediye Başkanı Selman Hasan Arslan, Kılıçdaroğlu’nun korumaları tarafından sert müdahaleye maruz kaldı.

Ecem Karavus, Show Tv ekranlarında bir döneme damgasını vuran Pis Yedili dizisinde canlandırdığı ‘Alice’ karakteriyle büyük beğeni toplamıştı. Sosyal medya hesabından yaptığı videolu bir paylaşımda şiddete uğradığını itiraf eden ünlü oyuncu sosyal medyada gündem oldu. Karavus, 50 gündür ailesi tarafından psikolojik ve ekonomik şiddete maruz kaldığını söyledi.

BaBaLa Tv’nin kurucusu Oğuzhan Uğur, gazeteci Fatih Altaylı’nın YouTube programına konuk oldu. Dünyada vatandaşlığa kabul edilen ilk robot olan robot Sophia’yı programında ağırlayan Uğur merak edilen soruları yanıtladı. Oğuzhan Uğur küfür etmeyi neden bıraktığından, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı Mevzular Açık Mikrofon’a davet edip etmediğine kadar anlattıklarıyla sosyal medyanın gündemindeki yerini aldı.

CHP Diyarbakır Milletvekili Sezgin Tanrıkulu, tv100 ekranlarında katıldığı bir canlı yayında söylediği sözler yüzünden gündem oldu.Tanrıkulu’nun Türk Silahlı Kuvvetleri ile ilgili ’15 Temmuz’u yapan, 15 köylüyü helikopterden atan, köyleri yakıp bombalayan bu TSK değil mi?’ ifadelerine MSB’den tepki geldi.

Aydın’ın Söke ilçesine yaklaşık 35 kilometre uzaklıkta, Dilek Yarımadası Milli Parkı sınırları içerisinde yer alan Karina Sahili’nde alkol satışına yasak geldi.

Kaynak: https://onedio.com/haber/9-eylul-2023-cumartesi-aksami-kacirdigin-haberler-1171688

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu