İçişleri Bakanı Süleyman Soylu Duyurdu! 8 Bin Bekçi Alımı İlanı Ne Zaman Açılacak?

Resmi Gazete’de Geçtiğimiz günlerde Çarşı ve mahalle bekçisi kadrosu için yapılacak alımla alakalı 10 bin kişilik kadro açılacağı yayınlanmıştı. Bekçi alımı ilanı için milyonlarca kişinin meraklı bekleyişi sürüyor. Adaylar bekçi alımı ilanlarının ne zaman yayınlanacağını merak ederken dün İçişleri Bakanı Süleyman Soylu önemli açıklamalar yaptı. Daha önce 10 bin olarak açıklanan bekçi alım sayısı 8 […]

05.03.2019 - 11:16
05.03.2019 - 11:16
Yorum Yap
1 dk okuma süresi

Resmi Gazete’de Geçtiğimiz günlerde Çarşı ve mahalle bekçisi kadrosu için yapılacak alımla alakalı 10 bin kişilik kadro açılacağı yayınlanmıştı. Bekçi alımı ilanı için milyonlarca kişinin meraklı bekleyişi sürüyor. Adaylar bekçi alımı ilanlarının ne zaman yayınlanacağını merak ederken dün İçişleri Bakanı Süleyman Soylu önemli açıklamalar yaptı. Daha önce 10 bin olarak açıklanan bekçi alım sayısı 8 bin olarak düzeltildi. Ayrıca Süleyman Soylu bekçi alımı ilanının Mart ayında açılacağını duyurdu. Türkiye genelindeki bütün illerde yapılacağı belirtilen bekçi alımı ilanı çarşamba günü açılacak.

8 BİN BEKÇİ ALIMI İLANI ÇARŞAMBA GÜNÜ AÇILACAK

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, 8 bin bekçi alımı ilanının detaylarını netleşti ve çarşamba gününden itibaren Kamuoyuna duyurulacağını aktardı. Bakan Soylu aynı zamanda açıklamasının devamında 15000 polis alımı ilanının da bu hafta içerisinde duyurulacağını belirtti. Ancak İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun açıklamasında beklenen iyileştirme ne yazık ki olmadı. Süleyman Soylu çarşamba günü açıklanacak olan bekçi alımı ilanı şartlarına ilişkin bir açıklama yapmadı.

BEKÇİ ALIM ŞARTLARI DEĞİŞTİ Mİ?

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu‘nun vatandaşlarla ne kadar yakın ilişki içerisinde olduğu ve talepleri değerlendirdiği biliniyordu. 8 bin bekçi alımı için vatandaşların 31 yaş şartının 35’e çekilmesi yönünde talebi vardı. Ayrıca vatandaşlar bekçi alımı için askerlik şartının kaldırılması da istiyordu. Ancak Süleyman Soylu bu konuda vatandaşları rahatlatacak bir açıklama yapmadı. Büyük ihtimalle Bekçi alımı şartları daha önceki ilanlarla aynı şekilde kaldı. Yine de çarşamba günü ilan yayınlanmadan kesin şartları söylemek doğru değil.

Tüm Hakları Saklıdır. Aktif Kaynak Gösterilmeden Kopyalanamaz!
Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Hakkımızda

Aktuelbilgiler.com ziyaretçiler için hazırlanmış bilgi sitesi olup, nitelikli bilgiler sunmayı hedefleyen bir oluşumdur.

Sitemiz genel olarak geniş bir arşiv oluşturmak maksadı ile yayın hayatına başlayıp bilinenleri daha da detaylarına inerek son kullanıcıya ulaştırmayı hedeflemektedir. devamını oku

Aktüel Bilgiler © 2019 Tüm Hakları Saklıdır Gizlilik Politikası | Hakkımızda | Editör Başvuru | Künye | İletişim