7 yaşındaki kıza cinsel istismarda bulunan askere 6 yıl hapis cezası

Erzincan'da askeri lojmanlarda nöbet tuttuğu esnada komutanın kızına cinsel istismarda bulunan askere 6 yıl hapis cezası verildi.

29.12.2017 - 16:04
29.12.2017 - 16:04
Yorum Yap
1 dk okuma süresi

Erzincan’da askeri lojmanlarda nöbet tuttuğu esnada komutanın kızına cinsel istismarda bulunan askerin cezası belli oldu. Komutanın 7 yaşındaki kızına cinsel istismarda bulunduğu tespit edilen askere 6 yıl 8 ay hapis cezası verildi.

Erzincan’da yaşanan dehşet olayda askeri lojmanlarda vatani görevini yaparken bir komutanın kızına cinsel istismarda bulunan asker daha önceden tespit edilmişti. Daha önce yargılanan ancak beraat eden 27 yaşındaki asker hakkında verilen bu karar resmen bozuldu. Yerel mahkemenin verdiği kararı yanlış bulan Erzurum İstinaf Mahkemesi 3. Dairesi, C.D.’yi ‘çocuğun cinsel istismarı’ suçundan 6 yıl 8 ay hapis cezasına mahkum etmeye karar verdi.

Cinsel İstismara Hapis Cezası

18 Mayıs 2016 tarihinde, Erzincan’daki askeri lojmanlarda yaşanan olayda Hukuk fakültesinden mezun olduktan sonra kısa dönem askerlik yapan C.D. son iddialarda nöbet tuttuğu esnada 7 yaşındaki Z.A. adlı kız çocuğuna karşı cinsel istismarda bulundu. Lojman bahçesinde, Z.A.’nın üzüntülü hallerinden şüphelenen komşuları küçük kızla konuştu. Z.A., daha sonra ödevini almak için gittiği S.Ç.’nin evinde arkadaşı İ.Ç.’ye tüm olanlardan bahsetti.

Daha sonrasında asker gözaltına alındıktan sonra tutuklanarak cezaevine gönderildi. Yaklaşık 2 ay cezaevinde kaldıktan sonra tahliye edilen C.D. hakkında Erzincan Ağır Ceza Mahkemesi’nde dava açıldı. Suçlamaları kabul etmeyen C.D., yanına gelen Z.A.’nın kendisine nöbetle ilgili sorular sorduğunu ve tahliye edilmesini istedi. Ceza sonunda Yargıtay tarafından da onanırsa yurt dışına çıkış yasağı konulan C.D., cezaevine yeniden girecek.

Tüm Hakları Saklıdır. Aktif Kaynak Gösterilmeden Kopyalanamaz!
Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Hakkımızda

Aktuelbilgiler.com ziyaretçiler için hazırlanmış bilgi sitesi olup, nitelikli bilgiler sunmayı hedefleyen bir oluşumdur.

Sitemiz genel olarak geniş bir arşiv oluşturmak maksadı ile yayın hayatına başlayıp bilinenleri daha da detaylarına inerek son kullanıcıya ulaştırmayı hedeflemektedir. devamını oku

Aktüel Bilgiler © 2019 Tüm Hakları Saklıdır Gizlilik Politikası | Hakkımızda | Editör Başvuru | Künye | İletişim