7 Albay ve 9 Yarbay hakkında gözaltı

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen soruşturma kapsamında 16 muvazzaf subay hakkında gözaltı kararı verildiği öğrenildi.

22.12.2017 - 10:19
22.12.2017 - 10:19
Yorum Yap
1 dk okuma süresi

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen soruşturma kapsamında Ankara merkezli olmak üzere toplam 9 ilde Fethullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ) Jandarma Genel Komutanlığı’ndaki mahrem yapılanmasına yönelik olarak 16 muvazzaf subay hakkında gözaltı kararı çıkarıldığı öğrenildi.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yapılan yazılı açıklamada, terör örgütü FETÖ/PDY’nin Jandarma Genel Komutanlığı’ndaki mahrem yapılanmasına yönelik olarak başlatılan soruşturma kapsamında Ankara merkezli olmak üzere 9 ilde eş zamanlı başlatılan operasyonlar ile 7’si Albay ve 9’u Yarbay olmak üzere 16 muvazzaf subay hakkında gözaltı işlemlerine başlanıldığı ifade edildi.

44 Öğretmen Hakkında Gözaltı Kararı

Diğer yandan, Kanun Hükmünde Kararname (KHK) ile kapatılan FETÖ okullarında görev yapmış ve FETÖ ile irtibatları belirlenen 44 öğretmen hakkında da gözaltı kararı verildiği açıklandı. Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yapılan yazılı açıklamada, KHK ile kapatılan FETÖ okullarında görev yapan ve FETÖ ile irtibatları tespit edilen 44 öğretmen hakkında gözaltı kararı verildiği ifade edildi. Haklarında gözaltı kararı verilen FETÖ şüphelilerinin işlemlerine devam edilmekte olduğu kaydedildi.

Tüm Hakları Saklıdır. Aktif Kaynak Gösterilmeden Kopyalanamaz!
Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Hakkımızda

Aktuelbilgiler.com ziyaretçiler için hazırlanmış bilgi sitesi olup, nitelikli bilgiler sunmayı hedefleyen bir oluşumdur.

Sitemiz genel olarak geniş bir arşiv oluşturmak maksadı ile yayın hayatına başlayıp bilinenleri daha da detaylarına inerek son kullanıcıya ulaştırmayı hedeflemektedir. devamını oku

Aktüel Bilgiler © 2019 Tüm Hakları Saklıdır Gizlilik Politikası | Hakkımızda | Editör Başvuru | Künye | İletişim