7 Albay ve 9 Yarbay hakkında gözaltı

Yorum Yap
1 dk okuma süresi
22 Aralık 2017

Konuyu Oyla!

Yorum Yap

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen soruşturma kapsamında Ankara merkezli olmak üzere toplam 9 ilde Fethullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ) Jandarma Genel Komutanlığı’ndaki mahrem yapılanmasına yönelik olarak 16 muvazzaf subay hakkında gözaltı kararı çıkarıldığı öğrenildi.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yapılan yazılı açıklamada, terör örgütü FETÖ/PDY’nin Jandarma Genel Komutanlığı’ndaki mahrem yapılanmasına yönelik olarak başlatılan soruşturma kapsamında Ankara merkezli olmak üzere 9 ilde eş zamanlı başlatılan operasyonlar ile 7’si Albay ve 9’u Yarbay olmak üzere 16 muvazzaf subay hakkında gözaltı işlemlerine başlanıldığı ifade edildi.

44 Öğretmen Hakkında Gözaltı Kararı

Diğer yandan, Kanun Hükmünde Kararname (KHK) ile kapatılan FETÖ okullarında görev yapmış ve FETÖ ile irtibatları belirlenen 44 öğretmen hakkında da gözaltı kararı verildiği açıklandı. Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yapılan yazılı açıklamada, KHK ile kapatılan FETÖ okullarında görev yapan ve FETÖ ile irtibatları tespit edilen 44 öğretmen hakkında gözaltı kararı verildiği ifade edildi. Haklarında gözaltı kararı verilen FETÖ şüphelilerinin işlemlerine devam edilmekte olduğu kaydedildi.


İçeriğin İzinsiz Kullanılması Yasaktır. İzinsiz Kullanımlar Hakkında Yasal İşlem Uygulanacaktır!
Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Aktüel Bilgiler © 2018 Tüm Hakları Saklıdır Talep, Başvuru ve Bildirimler İçin : info@aktuelbilgiler.com