Öne Çıkan Konular
  • Fırında beşamel soslu makarna tarifi
  • Epic Games düzenlediği Mega İndirimlerle adından söz ettiriyor
  • Ramazan Bayramı’nda 4 gün sokağa çıkma yasağı ilan edilecek! V modeli uygulanacak
  • 4 günlük sokağa çıkma yasağından muaf tutulan şehirler
  • Seyahat yasağı kaldırılan giriş çıkışları açılan 9 il hangileri

65 yaş üstüne kısıtlama gelen illerin tam listesi! Ankara da listede

Eklenme:
 65 yaş üstüne kısıtlama gelen illerin tam listesi! Ankara da listede

65 yaş üstüne sokağa çıkma yasağı getirilen illerin sayısı 17’ye yükseldi. Koronavirüs vaka sayılarında her geçen gün artış yaşanırken yeni yasaklar da gündeme gelmeye devam ediyor. Bazı illerde 65 yaş üstü için kısıtlamalar geçtiğimiz günlerde başlamıştı. Son 24 saat içerisinde Eskişehir, Ankara ve Erzincan’da da 65 yaş üstü vatandaşlar için kısıtlama getirildi. Son günlerde Erzincan’da vaka sayılarında patlama yaşanırken artış nedeniyle zorunlu olmayan bütün ameliyatlar iptal edildi. 65 yaş üstü sokağa çıkma yasağı gelen iller haberimizin devamında…

65 yaş üstüne sokağa çıkma yasağı getirilen iller

Koronavirüs vakalarında artış nedeniyle 65 yaş üstünde sokağa çıkma yasağı getirilen iller Ankara, Eskişehir, Erzincan, Bartın, Batman, Bursa, Sivas, Malatya, Yalova, Kırıkkale, Düzce, Kayseri, Siirt, Van, Manisa ve Kütahya oldu. Bu illerde 65 yaş üstü vatandaşların belirlenen saatler dışında sokağa çıkması, düğün ve cenaze gibi törenlere katılması yasaklandı.

Erzincan’da zorunlu olmayan ameliyatlar ertelendi

Erzincan’da yeni alınan kararlar doğrultusunda 65 yaş ve üzeri vatandaşların pazar yerlerine, düğün merasimlerine, cenaze törenlerine katılmaları yasaklandı. Koronavirüs vakalarındaki artış nedeniyle Erzincan’da zorunlu ve acil olmayan, hayati tehlikesi bulunmayan elektif cerrahi girişimlerin ileri bir tarihe ertelenmesine karar verildi.

65 yaş üstüne Ankara’da da yasak getirildi

Ankara’da da son dönemlerde vaka artışı nedeniyle yeni önlemler alındı. 65 yaş üstü vatandaşların saat 10.00 ve 20.00 saatleri arasında sokağa çıkmalarına izin verilirken 65 yaş üzeri ve kronik rahatsızlığı olan vatandaşların düğün, cenaze, taziye, pazar, sosyal faaliyet yerleri gibi toplu bulunulan alanlara gitmeleri kısıtlandı. Ayrıca Ankara’da açık hava düğünlerinin 2 saat ile sınırlandırılmasına ve yemek dağıtımının yasaklanmasına karar verildi.


Melek Eren

1988 Balıkesir doğumluyum. Süleyman Demirel üniversitesi mezunuyum ve uzun bir süredir editörlük alanında çalışmalar yapıyorum.

İlgili Yazılar
Cübbeli Ahmet Hoca gözaltına mı alındı? Yolladığı ses kaydı olay oldu
22 09 2020 - 15:19
Hangi bitki çayları strese iyi gelir?
21 09 2020 - 15:20
Mesut Yılmaz son dakika öldü mü? Sosyal medyada eski başbakan için büyük iddia
20 09 2020 - 10:32
Zümrüdüanka dizisinde Zümrüt öldü mü? Ceren Yılmaz diziden ayrıldı mı?
19 09 2020 - 17:59
Nutella helal mi? Nutella helal değiliz açıklaması
17 09 2020 - 12:40
17 Eylül Perşembe TV’de bugün neler var? Fox TV, Kanal D, TV8, ATV, Show TV, Star bugün yayın akışı
17 09 2020 - 11:52
Yorum Yap