Öne Çıkan Konular
  • Epic Games düzenlediği Mega İndirimlerle adından söz ettiriyor
  • Ramazan Bayramı’nda 4 gün sokağa çıkma yasağı ilan edilecek! V modeli uygulanacak
  • 4 günlük sokağa çıkma yasağından muaf tutulan şehirler
  • Seyahat yasağı kaldırılan giriş çıkışları açılan 9 il hangileri
  • 19 Mayıs’ta sokağa çıkma yasağı olacak mı? Cumhurbaşkanı Erdoğan açıkladı

65 yaş üstü vatandaşlar bir buçuk ay sonra ilk kez özgürce sokağa çıktı

Son Güncelleme:
 65 yaş üstü vatandaşlar bir buçuk ay sonra ilk kez özgürce sokağa çıktı

Koronavirüs salgını dolayısı ile uygulanan sokağa çıkma kısıtlaması nedeniyle yaklaşık bir buçuk aydan beri evlerinden dışarıya çıkamayan 65 yaş üstü vatandaşlar bugün saat 11 ile 15 arasında sokağa çıkış izninden yararlanarak dışarıya çıktı. Neredeyse 2 ay içerisinde ilk defa dışarıya çıkan vatandaşlar özgürce dolaşmanın ve farklı oturmanın keyfini çıkardı.

65 yaş üstü vatandaşlar yaklaşık bir buçuk aydan beri evde karantina altındaydı. Koronavirüs salgınının en çok bu yaş grubunun tehdit etmesi nedeniyle sokağa çıkma kısıtlamasına tabi tutulan vatandaşlar bugün 4 saatliğine sokağa çıkmanın özgürlüğünü yaşadı. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca dün yaptığı açıklamada 65 yaş üstü vatandaşları sokağa çıkarken maske takmaları konusunda uyarmıştı.

Aylar sonra ilk defa sokağa çıktılar

Türkiye genelinde koronavirüs salgını kapsamında alınan tedbirler doğrultusunda sokağa çıkmaları kutlanan 65 yaş üzeri ve kronik rahatsızlığı olan vatandaşlar istisna uygulaması kapsamında bugün ilk defa sokağa çıktı. Hafta sonu genel sokağa çıkma kısıtlaması olması nedeniyle bu vatandaşlara 11 ile 15 arasında izin verilirken birçok vatandaş kendisini evlerinin yakınında bulunan park ve bahçelere attı.

Saat 11’i beklemediler

Bazı 65 yaş üstü vatandaşların bugün saat 11’i beklemeden sokağa çıktıkları da görüldü. Şişli Kadırgalar Caddesi’nde saat 09.30’da dışarıya çıkan 65 yaş üstü vatandaş bugün bir saat erken çıktığını belirtirken hoşgörülü olurlar diye düşündüklerini söyledi. Adını ve yaşını söyleyemeyen vatandaş daha sonra da elindeki poşeti ile yoluna devam etti.

Hayalet şehir gibi olmuş

Bugün verilen 4 saatlik izin doğrultusunda sokağa çıkan 85 yaşındaki Metin Dokur ise “Aşağı yukarı 40 günden beri evdeyim. Çıktık geldik. Çok güzel fakat çok üzgünüm. Bir hayalet şehir gibi olmuş Bakırköy. Çıktığıma da pişmanım. Evimin önünde de hava alıyordum. Bu vaziyeti görmek çok üzdü beni” dedi.


Melek Eren

1988 Balıkesir doğumluyum. Süleyman Demirel üniversitesi mezunuyum ve uzun bir süredir editörlük alanında çalışmalar yapıyorum.

İlgili Yazılar
Polatlı’da neden kum fırtınası oldu? Kum fırtınası nedir, sebepleri neler?
12 09 2020 - 18:42
Aleyna Çakır’ın katil zanlısı Ümit Can Uygun Müge Anlı’yı tehdit etti! Oraya nasıl silah sokabilirim?
11 09 2020 - 16:19
Kardelen Kamışlı kimdir? Hotel Carmine nerede ve neler yaşandı?
11 09 2020 - 10:38
Ankara’da hafta sonu sokağa çıkma yasağı var mı? Hangi illerde sokağa çıkma yasağı olacak?
10 09 2020 - 11:32
Hafta sonu yasak gelen iller belli oldu mu? 12-13 Eylül 2020 hangi illerde yasak var?
8 09 2020 - 09:18
Uzman Çavuş Musa Orhan kimdir? Neden sosyal medyanın gündeminde?
26 08 2020 - 10:59
Yorum Yap