6 İlde Şafak Vakti Uyuşturucu Operasyonu

Daha önce yapılan operasyonlarda yakalanan kişilerden alınan ifadeler doğrultusunda Diyarbakır başta olmak üzere 6 ilde Şafak vakti uyuşturucu operasyonu düzenlendi.

08.12.2017 - 11:32
08.12.2017 - 11:33
Yorum Yap
1 dk okuma süresi

Geçtiğimiz Nisan ve Haziran ayları arasında Diyarbakır Emniyet Müdürlüğü Narkotik Şube ekipleri tarafından yapılan operasyonda 2 ton 844 kilo esrar ele geçirdikleri operasyonda yakalanan 19 kişiden alınan ifadeler ile yapılan yeni çalışmalar neticesinde uyuşturucu temini, nakli ve pazarlaması yaptıkları tespit edilen 44 şüpheli belirlendi.

Diyarbakır Merkezli 6 İlde Operasyon

Alınan ifadeler üzerine belirlenen 44 şüpheli için Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından Diyarbakır’da 23, Batman’da 10, Şanlıurfa’da 5, Konya, Gaziantep ve Mersin’de 2 kişi olmak üzere toplam 44 şüpheli hakkında yakalama kararı çıkartıldı.

Alınan kararından hemen ardından Diyarbakır Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele ekipleri tarafından 6 ilde 44 adrese eş zamanlı olarak Şafak Operasyonu yapıldı.

Diyarbakır Emniyet Müdürlüğü Narkotik Şube ekiplerinin 5 Nisan ve 17 Haziran tarihleri arasında yaptıkları ve 2 ton 844 kilo esrar ele geçirdikleri operasyonlarda yakalanan 19 kişiden alınan ifadeler ile yapılan çalışmalar doğrultusunda, uyuşturucu temini, nakli ve pazarlaması yapan 44 şüpheli daha belirlendi. Diyarbakır Emniyet Müdürü Tacettin Aslan tarafından yönetilen, Terörle Mücadele ve Özel Harekat polislerinin de aralarında bulunduğu Helikopter desteli operasyona 485 polis mensubu katıldı.

Operasyonda bazı şüpheliler kapıyı açmayınca kapılar koçbaşı ve balyozlar ile kırıldı, operasyonun devam ettiği bildirildi.

 

Tüm Hakları Saklıdır. Aktif Kaynak Gösterilmeden Kopyalanamaz!
Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Hakkımızda

Aktuelbilgiler.com ziyaretçiler için hazırlanmış bilgi sitesi olup, nitelikli bilgiler sunmayı hedefleyen bir oluşumdur.

Sitemiz genel olarak geniş bir arşiv oluşturmak maksadı ile yayın hayatına başlayıp bilinenleri daha da detaylarına inerek son kullanıcıya ulaştırmayı hedeflemektedir. devamını oku

Aktüel Bilgiler © 2019 Tüm Hakları Saklıdır Gizlilik Politikası | Hakkımızda | Editör Başvuru | Künye | İletişim