6 İlde Şafak Vakti Uyuşturucu Operasyonu

Yorum Yap
1 dk okuma süresi
8 Aralık 2017

Konuyu Oyla!

Yorum Yap

Geçtiğimiz Nisan ve Haziran ayları arasında Diyarbakır Emniyet Müdürlüğü Narkotik Şube ekipleri tarafından yapılan operasyonda 2 ton 844 kilo esrar ele geçirdikleri operasyonda yakalanan 19 kişiden alınan ifadeler ile yapılan yeni çalışmalar neticesinde uyuşturucu temini, nakli ve pazarlaması yaptıkları tespit edilen 44 şüpheli belirlendi.

Diyarbakır Merkezli 6 İlde Operasyon

Alınan ifadeler üzerine belirlenen 44 şüpheli için Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından Diyarbakır’da 23, Batman’da 10, Şanlıurfa’da 5, Konya, Gaziantep ve Mersin’de 2 kişi olmak üzere toplam 44 şüpheli hakkında yakalama kararı çıkartıldı.

Alınan kararından hemen ardından Diyarbakır Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele ekipleri tarafından 6 ilde 44 adrese eş zamanlı olarak Şafak Operasyonu yapıldı.

Diyarbakır Emniyet Müdürlüğü Narkotik Şube ekiplerinin 5 Nisan ve 17 Haziran tarihleri arasında yaptıkları ve 2 ton 844 kilo esrar ele geçirdikleri operasyonlarda yakalanan 19 kişiden alınan ifadeler ile yapılan çalışmalar doğrultusunda, uyuşturucu temini, nakli ve pazarlaması yapan 44 şüpheli daha belirlendi. Diyarbakır Emniyet Müdürü Tacettin Aslan tarafından yönetilen, Terörle Mücadele ve Özel Harekat polislerinin de aralarında bulunduğu Helikopter desteli operasyona 485 polis mensubu katıldı.

Operasyonda bazı şüpheliler kapıyı açmayınca kapılar koçbaşı ve balyozlar ile kırıldı, operasyonun devam ettiği bildirildi.

 


İçeriğin İzinsiz Kullanılması Yasaktır. İzinsiz Kullanımlar Hakkında Yasal İşlem Uygulanacaktır!
Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Aktüel Bilgiler © 2018 Tüm Hakları Saklıdır Talep, Başvuru ve Bildirimler İçin : info@aktuelbilgiler.com