Genel

5 Eylül 2023 Salı Akşamı Kaçırdığın Haberler

Dün akşam gözden kaçırdığınız ya da tüm detayları ile yeniden okuyup 'ne olmuştu ya?' diyeceğiniz haberleri sizler için derledik.

 İşte 5 Eylül Salı akşamının gözden kaçırılmaması gereken ve mutlaka okumanız gereken içerikleri…

1- İstanbul’da Başakşehir ve Arnavutköy’de etkili olan sağanak yağış sele sebep oldu. Valilikten yapılan açıklamada sel sularına kapılan 2 vatandaşın hayatını kaybettiği aktarıldı.

2- Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Kabine Toplantısı sonrası yaptığı açıklama sosyal medya kullanıcılarını ikiye böldü. Erdoğan’ın ‘Tüm bireylerin yaşama, kendini ifade etme ve oy tercihlerine saygı göstermek zorundayız’ ifadeleri milli voleybolcu Ebrar Karakurt’a destek olarak algılandı.

3-ATV ekranlarında gündüz kuşağı programı sunan Müge Anlı’nın 21 yaşındaki kızı Lidya Müge Akdağ adlı kızı bir yarışma programında ortaya çıktı.

4- İstanbul’da Çinli Lisa Yu’nun öldürülmesi sonrası 4 yıl önce başlatılan soruşturma kapsamında yapılan kazılarda iki kişinin daha cesedi bulundu. Yeni bulunan iki cesedin kimlik tespit çalışmaları devam ederken akıllara seri katil ihtimali geldi.

5- Atlanta’dan Barselona’ya giden Delta uçağında ‘ishal yolcu’ paniği yaşandı. Pilot, kuleyle olan iletişiminde durumu ‘biyolojik tehlike’ olarak anlattı.

6- Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kabine Toplantısı sonrası gündem maddelerine ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Hayat pahalılığıyla ilgili açıklama yapan Erdoğan, “Sorun ekonomik değil psikolojik” dedi.

7- Dün Philip Moris grubu sigaralara gelen 5 liralık zam sonrası bir market sahibi ve vatandaş kavga etti.

8- HÜDA PAR Sözcüsü Yunus Emiroğlu, İstanbul Valiliği’nin “alkol genelgesi”nin tüm Türkiye’ye yayılması gerektiğini söyledi. Emiroğlu ayrıca ruhsatlı işletmeler tarafından da alkol ve içki satılmaması gerektiğini belirtti.

Kaynak: https://onedio.com/haber/5-eylul-2023-sali-aksami-kacirdigin-haberler-1170944

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu