4 yıllık sözleşmeli öğretmenlere kadro müjdesi

Yorum Yap
1 dk okuma süresi
24 Aralık 2017

Konuyu Oyla!

Yorum Yap

Sözleşmeli öğretmenler için bir güzel haber daha geldi. İhtiyaç fazlası dönemlerinde sözleşmeli öğretmenlerin atandıkları yerde 4 yıl süre ile durmadan çalışma süresinde bulunduğu zamanlarda başarılı olmaları halinde kaldıkları yerlerde kadrolara atanma şansını elde edebilecekler.

Sözleşmeli Öğretmenlerin İstihdamına İlişkin Yönetmelik bugün 24 Aralık Pazartesi günündeki Resmi Gazete’de resmen yayımlandı. Bu bağlamda 17. madde hususuna göre “eğitimine” ibaresi “sürecine” olarak değiştirilirken sözleşmeli öğretmenlerin kadroya atanması konusunda iyi bir maddede yer aldı. Adaylık süreleri boyunca sözleşmeli öğretmenler 4 yıl boyunca başarı ile görev yaptıkları takdirde bulundukları bölgelerde kadroya girebilme şansını elde edebilecekler. Öğretmenlik için kadroya giremeyenler ise aynı yerde en az iki yıl daha görev yapmak zorunda kalacak.

Sözleşmeli Öğretmenler İçin Yeni Madde

Sözleşmeli öğretmenlik konusunda her Şubat ayında illere atamalar gerçekleştirilecek. Başvuru şartlarını yerine getiren adaylar sözleşmeli öğretmenlik için sözlü sınavlara girmeye hak kazanacaklar. Bu sınavlarda 60 ve üzerinde puan alan adaylar sözleşmeli öğretmenlik için hak kazanacaklar ve tercih de bulunabilecekler. Tercihlerin hemen ardından ise çekilecek olan kura sonucuna göre sözleşmeli öğretmenlerin görev yerleri belirginlik kazanacak. Sözleşmeli öğretmenlerin sözleşme süreleri şu an itibarı ile sadece bir yıl sürecinde geçerli oluyor. Sözleşmeli öğretmenler yarıyıl ve yaz tatillerinde izinli sayılacak ve hastalık ve diğer mazeret izinleri dışında yıllık izincileri de kendilerine verilmiş olacak.


İçeriğin İzinsiz Kullanılması Yasaktır. İzinsiz Kullanımlar Hakkında Yasal İşlem Uygulanacaktır!
Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Aktüel Bilgiler © 2018 Tüm Hakları Saklıdır Talep, Başvuru ve Bildirimler İçin : info@aktuelbilgiler.com