37 Yıldır Kullandıkları Yol İnşaat Gerekçesi ile Kapatılınca Vatandaşlar İsyan Etti

Çengelköy Savaş Çıkmazı'nda yaşayan vatandaşlar 37 yıldır kullandıkları yolun kapatılmasına tepki gösterdi. İnşaat alanı olduğu gerekçe göstererek kapatılan yola isyan eden vatandaşlar yaşam haklarının yok edildiğini ve evlerinde yangın çıksa itfaiyenin sokağa giremeyeceğini söyledi.

08.07.2019 - 8:36
08.07.2019 - 11:41
Yorum Yap
1 dk okuma süresi

İstanbul Çengelköy Çağlar sokakta bulunan 2300 metrekarelik arsanın sahibi olan Mehmet Aksay, buraya yıllar önce bir ev yaptırdı, ancak evi yaptırırken vatandaşların evlerine rahat şekilde girebilmesi için arsanın bir kısmını yol olarak kullanmalarına izin verdi. Çıkmaz sokakta bulunan 4 evde yaşayan vatandaşlar arsadaki bu yolu kullanarak evlerine ulaşıyordu. Verdiğiniz aynı iş adamı arsasına bina yapılması için bir firma ile anlaştı. Mahalle sakinleri inşaat çalışmaları nedeniyle sokağın kapatılacağını öğrenince Üsküdar Belediyesi’ne gitti. Ancak özel mülk olması nedeniyle belediye yetkilileri arsada yapılan inşaata müdahale edemeyeceklerini söyledi.

37 Yıldır Bu Yolu Kullanıyorlardı

İnşaat çalışmalarına tepki gösteren mahalle sakinleri 37 yıldan beri burada oturduklarında ve yol olarak burayı kullandıklarını dile getirdi. Kapılarının önüne daha önce sokak zannettiklerini söyleyen mahalle sakinleri arsa olduğunu yeni öğrendiklerini, arsa sahibinin yeni bina yaptırması nedeniyle 37 yıldır kullandıkları yolun kapatılacağını söyledi. Defalarca belediyeye başvurduklarını söyleyen mahalle sakinleri herhangi bir sonuç alamadıklarını dile getirdi. İnşaat yapılması durumunda acil durumlarda sağlık ve itfaiyenin bile giremeyeceğini dile getiren maahalle sakinleri yeni duruma isyan etti.

Belediye Yasal Olduğunu Söyledi

Vatandaşların başvuruları üzerine açıklama yapan Üsküdar Belediyesi yetkilileri ise yol payının arsa sahibine ait olduğunu ve bu durumda da yapılan işlemlerin tamamen yasal olduğunu dile getirdi. İnşaat alanında bulunan görevliler de çizilen projeye göre çalışmalarını yürüttüklerini söyledi.

Tüm Hakları Saklıdır. Aktif Kaynak Gösterilmeden Kopyalanamaz!
Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Hakkımızda

Aktuelbilgiler.com ziyaretçiler için hazırlanmış bilgi sitesi olup, nitelikli bilgiler sunmayı hedefleyen bir oluşumdur.

Sitemiz genel olarak geniş bir arşiv oluşturmak maksadı ile yayın hayatına başlayıp bilinenleri daha da detaylarına inerek son kullanıcıya ulaştırmayı hedeflemektedir. devamını oku

Aktüel Bilgiler © 2019 Tüm Hakları Saklıdır Gizlilik Politikası | Hakkımızda | Editör Başvuru | Künye | İletişim