Öne Çıkan Konular
  • Epic Games düzenlediği Mega İndirimlerle adından söz ettiriyor
  • Ramazan Bayramı’nda 4 gün sokağa çıkma yasağı ilan edilecek! V modeli uygulanacak
  • 4 günlük sokağa çıkma yasağından muaf tutulan şehirler
  • Seyahat yasağı kaldırılan giriş çıkışları açılan 9 il hangileri
  • 19 Mayıs’ta sokağa çıkma yasağı olacak mı? Cumhurbaşkanı Erdoğan açıkladı

3 Haziran evde bakım maaşı yatan iller! Hasta bakım maaşı sorgulama ve başvuru

3 Haziran evde bakım maaşı yatan iller hangileri? Haziran ayının başlaması ile birlikte evde bakım parası yatan iller vatandaşlar tarafından yoğun olarak araştırılmaya başlandı. Ayın ilk gününden itibaren şehirlere göre farklı tarihlerde evde bakım parası maaşlara yatırılıyor. Peki 3 Haziran evde bakım maaşı yatan iller hangileri?
Eklenme:
 3 Haziran evde bakım maaşı yatan iller! Hasta bakım maaşı sorgulama ve başvuru

3 Haziran evde bakım maaşı yatan iller 2020 yılı için vatandaşlar tarafından araştırılmaya başlandı. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından bakımı gerekli ve bakıma muhtaç olan engelli ve yaşlı bireylerin ailelerinden koparılmaması için aylık olarak ödenen evde bakım parası vatandaşlar tarafından yakından takip ediliyor. Her ay ilk günden itibaren farklı illerde evde bakım maaşları hesaplara yatırılıyor. Peki 3 Haziran evde bakım maaşı yatan iller hangileri? Evde bakım parası sorgulama ekranı ve başvuru detayları haberimizin devamında…

3 Haziran evde bakım maaşı yatan iller

3 Haziran evde bakım maaşı yatan iller listesi henüz açıklanmadı. Evde bakım maaşları hesaplara yatırılmaya başladıktan sonra haberimizin devamında detayları sizlerle paylaşacağız…

Evde bakım maaşı başvurusu nasıl yapılır?

Evde bakım maaşı başvurusu, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından istenen kriterleri yerine getiren vatandaşlar tarafından yapılabiliyor. Öncelikle bakıma muhtaçlık kriteri, ağır engelli olduğunu belirten sağlık raporu ve gelir kriterinin uygun olması gerekiyor. Evde bakım parası almak isteyenlerin aile halkının tüm net geliri toplamı engelli kişi de dahil olmak üzere alınıyor ve hane halkına bölümü sonrasında gelir kriterini karşılayıp karşılamadığını bakılıyor. Kriterleri karşılayanlar evde bakım maaşı almak için engelli kişinin ikamet ettiği yerde bulunan Aile ve Sosyal Politikalar il ya da ilçe müdürlüklerine başvuru yapabiliyor.


Melek Eren

1988 Balıkesir doğumluyum. Süleyman Demirel üniversitesi mezunuyum ve uzun bir süredir editörlük alanında çalışmalar yapıyorum.

İlgili Yazılar
Güncel altın fiyatları 7 Ağustos 2020! Altın bugün ne kadar oldu?
7 08 2020 - 10:49
Bedelli askerlik ücreti ne kadar oldu? Bedelli askerlik ücreti 2020
5 08 2020 - 12:44
Temmuz ayı işsizlik ve kısa çalışma ödemeleri ne zaman yatırılacak?
20 07 2020 - 10:48
Kurbanlık büyükbaş hayvan canlı kilo fiyatı 2020! Büyükbaş kurbanlık ne kadar?
19 07 2020 - 14:54
16 Temmuz evde bakım maaşı yatan iller 2020! Evde bakım maaşı sorgulama ekranı
16 07 2020 - 11:44
14 Temmuz evde bakım maaşı yatan iller! Zamlı evde bakım parası ne kadar oldu?
14 07 2020 - 10:23
Yorum Yap