28 Şubat davasında müebbet hapis talebi

Kamuoyunda 28 Şubat davası olarak bilinen yargı sürecinde savcı mütalaasını mahkemeye sundu.

21.12.2017 - 12:49
21.12.2017 - 12:49
Yorum Yap
1 dk okuma süresi

28 Şubat davasında mahkemeye sunulan savcı mütalaasında, dönemin Genelkurmay Başkanı İsmail Hakkı Karadayı ile Genelkurmay 2. Başkanı Çevik Bir’in hükümeti devirmek istediği belirtildi. Ankara 5. Ağır Ceza Mahkemesi’nde devam eden ve dönemin Genelkurmay Başkanı İsmail Hakkı Karadayı ile Genelkurmay 2. Başkanı Çevik Bir’in de aralarında yer aldığı toplam 103 sanığın yargılandığı 28 Şubat davasında savcı esas hakkındaki mütalaayı mahkemeye sundu.

Savcılık, emekli Orgeneral İsmail Hakkı Karadayı’nın 5 Mayıs 1997 tarihinden sonra Batı Çalışma Grubu hakkında bilgisi olduğunu ifade etti. Mütalaada ayrıca, Genelkurmay Karargâhı’nda Batı Çalışma Grubu’nun Refahyol hükümetinin düşürmek üzere dönemin Genelkurmay 2. Başkanı Çevik Bir başkanlığında toplantılar düzenlediği de belirtildi.

Ağırlaştırılmış Müebbet Hapis Cezası

Savcılık, aralarında İsmail Hakkı Karadayı ve Çevik Bir ile birlikte komutan kademesinde yer alan 60 sanık hakkında ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası talep etti. Davada yargılanan diğer sanıkların ise beraatını talep eden savcılık, ayrıca vefat eden 4 sanık için de davanın düşürülmesini istedi. Mahkeme heyeti duruşmayı 8-9-10 Ocak 2018 tarihlerine erteledi.

Tüm Hakları Saklıdır. Aktif Kaynak Gösterilmeden Kopyalanamaz!
Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Hakkımızda

Aktuelbilgiler.com ziyaretçiler için hazırlanmış bilgi sitesi olup, nitelikli bilgiler sunmayı hedefleyen bir oluşumdur.

Sitemiz genel olarak geniş bir arşiv oluşturmak maksadı ile yayın hayatına başlayıp bilinenleri daha da detaylarına inerek son kullanıcıya ulaştırmayı hedeflemektedir. devamını oku

Aktüel Bilgiler © 2019 Tüm Hakları Saklıdır Gizlilik Politikası | Hakkımızda | Editör Başvuru | Künye | İletişim