28 Şubat davasında müebbet hapis talebi

Yorum Yap
1 dk okuma süresi
21 Aralık 2017

Konuyu Oyla!

Yorum Yap

28 Şubat davasında mahkemeye sunulan savcı mütalaasında, dönemin Genelkurmay Başkanı İsmail Hakkı Karadayı ile Genelkurmay 2. Başkanı Çevik Bir’in hükümeti devirmek istediği belirtildi. Ankara 5. Ağır Ceza Mahkemesi’nde devam eden ve dönemin Genelkurmay Başkanı İsmail Hakkı Karadayı ile Genelkurmay 2. Başkanı Çevik Bir’in de aralarında yer aldığı toplam 103 sanığın yargılandığı 28 Şubat davasında savcı esas hakkındaki mütalaayı mahkemeye sundu.

Savcılık, emekli Orgeneral İsmail Hakkı Karadayı’nın 5 Mayıs 1997 tarihinden sonra Batı Çalışma Grubu hakkında bilgisi olduğunu ifade etti. Mütalaada ayrıca, Genelkurmay Karargâhı’nda Batı Çalışma Grubu’nun Refahyol hükümetinin düşürmek üzere dönemin Genelkurmay 2. Başkanı Çevik Bir başkanlığında toplantılar düzenlediği de belirtildi.

Ağırlaştırılmış Müebbet Hapis Cezası

Savcılık, aralarında İsmail Hakkı Karadayı ve Çevik Bir ile birlikte komutan kademesinde yer alan 60 sanık hakkında ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası talep etti. Davada yargılanan diğer sanıkların ise beraatını talep eden savcılık, ayrıca vefat eden 4 sanık için de davanın düşürülmesini istedi. Mahkeme heyeti duruşmayı 8-9-10 Ocak 2018 tarihlerine erteledi.


İçeriğin İzinsiz Kullanılması Yasaktır. İzinsiz Kullanımlar Hakkında Yasal İşlem Uygulanacaktır!
Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Aktüel Bilgiler © 2018 Tüm Hakları Saklıdır Talep, Başvuru ve Bildirimler İçin : info@aktuelbilgiler.com