Öne Çıkan Konular
  • Fırında beşamel soslu makarna tarifi
  • Epic Games düzenlediği Mega İndirimlerle adından söz ettiriyor
  • Ramazan Bayramı’nda 4 gün sokağa çıkma yasağı ilan edilecek! V modeli uygulanacak
  • 4 günlük sokağa çıkma yasağından muaf tutulan şehirler
  • Seyahat yasağı kaldırılan giriş çıkışları açılan 9 il hangileri

21 Haziran Güneş Tutulması saat kaçta başlayacak? Ateş Çemberi Güneş Tutulması Türkiye’den izlenecek mi?

21 Haziran Güneş tutulması saat kaçta başlayacak? Bilim insanlarının bir süredir beklediği Güneş tutulması bugün gerçekleşiyor. Bu görsel şöleni izlemek isteyen vatandaşlar da saat kaçta başlayacağını ve Türkiye'den izlenip izlenmeyeceğini merak ediyor. Peki Güneş tutulması bugün saat kaçta? Güneş tutulması Türkiye'den izlenecek mi?
Eklenme:
 21 Haziran Güneş Tutulması saat kaçta başlayacak? Ateş Çemberi Güneş Tutulması Türkiye’den izlenecek mi?

Uzun zamandan beri bilim dünyası tarafından beklenen 21 Haziran Güneş tutulması bugün gerçekleşiyor. Ateş Çemberi Güneş Tutulması adı da verilen 21 Haziran Güneş tutulması olayını herkes merak ediyor. Peki Güneş tutulması Türkiye’den izlenecek mi?

Türkiye’den de izlenebilecek

Ateş Çemberi Güneş Tutulması adı verilen tutulma bugün dünyanın birçok ülkesinden izlenebilecek. Türkiye’de bu ülkeler arasında yer alırken özellikle fotoğraf sanatçılarının tutulmaya olan ilgisi oldukça büyük oldu.

21 Haziran Güneş tutulması Türkiye’de saat kaçta olacak?

Dünyanın en önemli doğa olaylarından biri olan Ateş Çemberi Güneş Tutulması Türkiye’den bu sabah 06.41 itibarıyla izlenmeye başlandı. En net olarak Hakkari’den görünecek olan tutulmanın diğer illerimizde daha hafif şekilde görüleceği tahmin ediliyor. Dünyada tutulmaya en net olarak izleyecek ülkeler ise Hindistan, Afrika ve Pakistan oldu.  Aynı zamanda Çin’in bazı kesimlerinde de Güneş tutulması net olarak izlenirken Avrupa’nın güney ve Doğusu ile Avustralya’nın kuzeyinde de tutulma izlenebilecek.

 Ateş Çemberi Güneş Tutulması

Çıplak gözle izlemeyin uyarısı

21 Haziran Güneş Tutulması bu yıl şahit olunan en önemli gök olaylarından biri haline geldi. Dünyaya daha uzak olmasına rağmen bugün Güneş Ay’dan daha büyük görünecek. Ay ve Güneş’in aldıkları konumu nedeniyle bugün böyle bir olayın gerçekleşmesi bekleniyor. Türkiye’nin dünya üzerinde bulunan konumu nedeniyle Güneş Tutulması bugün ülkemizde parçalı bir şekilde takip edilebilecek. Ayrıca uzmanlardan güneş tutulmasının çıplak gözle izlenmemesi konusunda da uyarı geldi. Tutulma sırasında mutlaka göz koruyucular kullanılması gerektiğine dikkat çekilirken aksi halde körlüğe kadar gidebilen göz sorunlarının ortaya çıkabileceği ifade edildi.


Melek Eren

1988 Balıkesir doğumluyum. Süleyman Demirel üniversitesi mezunuyum ve uzun bir süredir editörlük alanında çalışmalar yapıyorum.

İlgili Yazılar
Zuhal Topal’la Sofrada 21 Ekim Çarşamba puanları! Bugün Zuhal Topal kaç verdi?
21 10 2020 - 14:59
Demet ve Alişan ile Sabah Sabah 14 Ekim Çarşamba Konukları kim? Ebru Polat kimdir?
14 10 2020 - 08:23
Pastırma sıcakları nedir? Pastırma yazı ne zaman başlayacak?
13 10 2020 - 10:47
Doğan Şentürk Fatih Portakal’ı çabuk sildi! Fatih Portakal gidince FOX Haber’in reytingleri yükseldi
9 10 2020 - 10:38
ABD Başkanı Trump korona oldu Simpsonlar bir kez daha TT’nin zirvesinde
2 10 2020 - 10:38
Demet ve Alişan ile Sabah Sabah 2 Ekim Cuma konukları kim? Bol Eğlenceli konuklar geliyor
2 10 2020 - 09:06
Yorum Yap