Öne Çıkan Konular
  • Epic Games düzenlediği Mega İndirimlerle adından söz ettiriyor
  • Ramazan Bayramı’nda 4 gün sokağa çıkma yasağı ilan edilecek! V modeli uygulanacak
  • 4 günlük sokağa çıkma yasağından muaf tutulan şehirler
  • Seyahat yasağı kaldırılan giriş çıkışları açılan 9 il hangileri
  • 19 Mayıs’ta sokağa çıkma yasağı olacak mı? Cumhurbaşkanı Erdoğan açıkladı

2020 Yılbaşı Tatilinde Tercih Edilebilecek En İyi 6 Şehir

2020 yılına az bir zaman kala yeni yılı yurt dışında karşılamak isteyenler tatil planlarında hem eğlenceli hem de nostaljik bir gece yaşamak adına araştırma yapıyor.
Son Güncelleme:
 2020 Yılbaşı Tatilinde Tercih Edilebilecek En İyi 6 Şehir

2019’un bitimine az bir zaman kala 2020 yılında yurt dışını tercih edecekler şimdiden tatil araştırmalarına başladı. Yeni yılda sevdikleri ile beraber yurt dışında girmez isteyenler için tercih edilebilecek şehirlerinde önemi oldukça büyük.

Daha ucuz ya da daha kaliteli bir hizmetten yararlanmak için tercih nedeni olan 6 eğlenceli yurt dışı şehirleri ile dünyanın dört bir tarafından yeni yılı karşılama şansınız bulunmakta. Noel Bayramı olarak bilinen 25 Aralık öncesinde ya da yılbaşı gecesinde sizde tatilini yurt dışında geçirerek eğlenceli bir şekilde 2020’yi karşılama şansınız bulunmakta.

Yılbaşı Tatili İçin Gidilebilecek Rotalar

Bath – İngiltere: Dünya mirası adı altında UNESCO tarafından ödüllendirilen İngiltere’nin Bath kenti eğlencenin odak noktalarından birisi. Bath Noel Pazarı etkinlikleri kapsamında ahşaptan yapılan dağ evlerinde kalabilir, buz banyosu ya da paten kayarak yılbaşınızı eğlenceli bir hale dönüştürebilirsiniz.

Rio de Janeiro – Brezilya: En çılgın eğlencelerin uğrak yeri olan Rio de Janeiro, dünyanın en büyük plajı ile bir görsel şölen sunmaktadır. Yeni yılı yaz mevsimi ile karşılamak isteyenler için en önemli seçeneklerden biri olan sahil kentinde sabahlara kadar sahil de eğlenceli bir yılbaşı aktivitesinde bulunabilirsiniz.

Prag – Çek Cumhuriyeti: Son yıllarda turistlerin yoğun ilgisine maruz kalan Prag’da meydanda kurulan dev Noel ağacı ilgi çeken ilk hadisedir. Kış aylarını daha çok geçiren başkent Prag’da sıcak şarap ve sıcak çikolata ilk tercihler arasındadır. Işıl ışıl süslenen bu kent ayrıca leziz yemekleri ve tatlıları ile ünlüdür.

Quebec City – Kanada: Açık havada oldukça temiz doğası ile kış aktivitelerinin yoğun olarak yaşandığı Quebec City kenti, yılbaşında Noel köyüne dönüşür. Bir nostalji havasında kavrulmuş kestane ile birlikte verilen sıcak içecekler ışık ışık sokaklarda yılbaşına girebilirsiniz.

Lapland – Finlandiya: Noel babanın evini ziyaret etmek isteyenler büyük bir ilgi odağı olan bu kent, kuzey kutup bölgesine oldukça yakındır. Karlarla kaplı ayrı bir dünyada Noel’in merkezi olan Lapland, oldukça büyüleyicidir.


Avatar

1992 Mersin doğumluyum. İlkokul ve lise eğitimimi Mersinde tamamladıktan sonra Üniversite için İstanbul'un yolunu tuttum.Burada eğitim hayatım boyunca çalıştığım birçok kurumda editörlük yaparak yazılar hazırladım. Şimdi ise aktuelbilgiler.com için içerikler üreterek ziyaretçilerimize ulaştırıyorum.

İlgili Yazılar
Sınavdan önce okunacak dualar! Zihin açan dualar nelerdir?
19 06 2020 - 19:19
Bugün Burcunuz Ne Söylüyor? İşte 13 Haziran 2020 Cumartesi Günlük Burç Yorumları
13 06 2020 - 11:24
Günlük Burç Yorumları 12 Haziran 2020 Cuma
12 06 2020 - 11:10
11 Haziran 2020 Perşembe Günlük Burç Yorumları
11 06 2020 - 13:27
10 Haziran Çarşamba Günlük Burç Yorumları
10 06 2020 - 11:06
9 Haziran Günlük Burç Yorumları
9 06 2020 - 15:04
Yorum Yap