1. HABERLER

  2. KADIN

  3. 2019 Yılında Hangi Estetik Uygulamaları Trend Olacak?
2019 Yılında Hangi Estetik Uygulamaları Trend Olacak?

2019 Yılında Hangi Estetik Uygulamaları Trend Olacak?

A+A-

2018 yılını geride bıraktığımız şu günlerde geriye dönüp baktığımız zaman estetik uygulamalarında doğallığın göze çarptığını görüyoruz. 2019 yılında da plastik cerrahi ve estetik cerrahi uygulamalarında yine doğal görüntüden uzaklaşmadan yapılan estetik trendleri takip edileceği söyleniyor.

2019 Estetik Trendleri Neler Olacak?

2019 yılında popüler olması beklenen estetik uygulamalarını şu şekilde sıralayabiliriz;

  • Ameliyatsız burun estetiği uygulaması,
  • El gençleştirme estetiği uygulaması,
  • Jawline çene kontör uygulaması,
  • Liplift uygulaması,
  • Masseter botoksu popüler olmaya devam edecek estetik uygulamalarıdır.

Ameliyatsız Burun Estetiği Uygulaması Nedir?

Enjeksiyon rinoplastisi veya 5 dakikada burun estetiği şeklinde de tanıtılan kalıcı özellik göstermeyen bir burun estetiği uygulamasıdır.. Kalıcı özelliğinin bulunmaması, herhangi bir cerrahi kesinin uygulanmadığı estetik işlemidir.

Ameliyatsız Burun Estetiği Uygulaması Nasıl Yapılır?

Ameliyatsız burun estetiği uygulamasında botoks ya da dolgu maddeleri kullanılarak  çeşitli burun şekil bozuklukları ortadan kaldırılmaya çalışılır. Uygulama içerisinde hiç bir şekilde kesi ya da kemik üzerinde uygulama yoktur. Bu estetik uygulaması ile burun boyutunda büyütme gerçekleştirilebilir. Ameliyatsız burun estetiğinde yer alan botoks uygulamasında burnun ucu kaldırılır. Kişiden alınan ve işlemden geçirilerek uygun hale getirilen dolgu malzemesi de burun üzerindeki kemerin kamufle edilmesinde kullanılır Aynı zamanda burun üzerindeki kırışıklıklar da yine düzeltilebilir.

El Gençleştirme Estetiği Nedir?

El gençleştirme estetiği, yaşlanmaya bağlı el üzerinde ortaya çıkan elastikiyet kaybı, renk değişimleri ve diğer belirtilerin ortadan kaldırılmasını sağlayan çok başarılı uygulamalar bütünüdür.

El Gençleştirme Estetiği Uygulaması Nasıl Yapılır?

El gençleştirme estetiğinde, el dokusunun durumuna göre bir dizi işlem uygulanır. Bunlar; en üzerindeki kırışıklıklar için yağ enjeksiyonu, nemlendirme, prp uygulaması, cilt dokusunda kimyasal soyma, mikro nitelikte abrazyon işlemlerini kapsar. Yalnızca yağ enjeksiyonu klinik ortamında gerçekleştirilmesi gerekirken diğer uygulamalar kısa süre içerisinde ofiste bile yapılabilir.

Jawline Çene Kontör Uygulaması Nedir?

Jawline çene dolgusu uygulaması, çene üzerinde var olan ya da sonradan ortaya çıkan kırışıklık, çukur gibi durumların düzeltilmesini, çenenin yüze uyumlu bir şekle sokulmasını sağlayan, başarılı dolgu işlemleridir.

Jawline Çene Kontör Uygulaması Nasıl Yapılır?

Bu işlem çene bölgesi üzerinde, mevcut olan durumun düzeltilmesi adına hyaluronik asit enjeksiyonu ve yağ dokusu enjeksiyonu gibi dermal dolgu uygulamalarını içermektedir. İşlem bölgenin durumuna göre farklılık gösterse de yaklaşık olarak 15 ila 20 dakika içerisinde tamamlanmaktadır.

Liplift Uygulaması Nedir?

Dudak kaldırma olarak da bilinen Liplift uygulaması; dudakta çevresini belirleyen kırmızı sınırın daha belirgin ve daha dolgun görünmesini sağlamak için yeniden şekillendirilmesi işlemidir.

Liplift Uygulaması Nasıl Yapılır?

Liplift uygulaması içerisinde yer alan ve çok başarılı olan cerrahi uygulama, dudak çevresindeki sınırın büyüme ve dolgunlaşması için gerçekleştirilmektedir.  İşlemler, doğrudan ve dolaylı olarak dudak büyümesi sağlıyor. Cerrahi liplift uygulamasında, iple kaldırma tekniği yapılarak 1 ila 3 hafta gibi bir süresi vardır ve alerji riski de fazladır. Diğer bir uygulamada ise burun tabanından cilt altı dokusu alınarak istenen oranda bir dudak kaldırılması sağlanır. Bir başka teknikte ise dudağın kırmızı hattında belli bir kesi işlemi gerçekleştirilerek dudak hattı genişletilir.

Masseter Botoksu Nedir?

Masseter botoksu, temel olarak çene kası ya da Latince masseter kasının bulunduğu yere gerçekleştirilen ve yüzün daha ince hatta kavuşmasını sağlayan estetik uygulamasıdır. Yüz üzerindeki erkeksi temanın yerine kadınsı bir görünümün kazanılmasını sağlar.

Masseter Botoksu Nasıl Yapılır?

Maseter botoksu uygulaması 1 ya da duruma göre 2 seansta  gerçekleşebilen ve yaklaşık olarak 10-15 dakika içerisinde tamamlanan kolay bir uygulamadır. İşlem esnasında masseter kasının üzerine botulinum toksini enjekte edilerek kasın gevşemesi sağlanır. Yüz üzerinde meydana gelen incelme 1 hafta sonra belirgin hale geçerek yaklaşık olarak 3 hafta sonra da maksimum seviyeye ulaşır.  Yinelenen enjeksiyonlar zamanla uygulamanın kalıcı olmasını sağladığı için belli bir süre sonra yeniden seans gerçekleştirilebilmektedir.

[su_accordion][su_spoiler title="KAYNAKLAR" open="no" style="default" icon="plus" anchor="Kaynaklar" class=""]

  • www.plastikcerrahi.org.tr [/su_spoiler] [/su_accordion]

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.