EGM 30 Bin Polis Alımı İlanı Yayınlandı Mı? 2019 Polis Alımları Ne Zaman?

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu Geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklama ile polis olmak isteyen adaylara heyecanlandırdı. Bakan Soylu açıklamasında 2019 yılında EGM bünyesinde görevlendirilmek üzere 30 bin polis alımı yapılacağını duyurdu. Peki, 2019 polis alımları ne zaman? EGM 30 bin polis alımı ne zaman yapılacak? İşte detaylar…
Yorum Yap
1 dk okuma süresi
12 Mart 2019

Konuyu Oyla!

Yorum Yap

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamada 2019 yılında Emniyet Genel Müdürlüğü Polisi alımları hakkında detaylı bilgiler vermiş ve bu yıl 30 bin polis alımı yapılacağını duyurmuştu. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun bu açıklamasının ardından polis olma hayali Kuran binlerce kişi 2019 polis alımları ne zaman yapılacak sorusunun yanıtını merak etmeye başladı. EGM 30 bin polis alımı bu yıl içinde tamamlanacak. İşte polis alımı hakkında detaylı bilgiler…

2019 30 BİN POLİS ALIMI NASIL YAPILACAK?

Binlerce polis adayı 2019 polis alımı nasıl yapılacak sorusunun yanıtını şu anda internet üzerinde arıyor. Ayrıca polis alımlarının ne zaman yapılacağı da herkes tarafından araştırılıyor. Süleyman Soylu yaptığı açıklamada bu yıl 24. dönem POMEM, 25. Dönem POMEM ve 26. dönem POMEM kapsamında alımların yapılacağını açıkladı.

Bakan Soylu açıklamasının devamında önce POMEM başvurularının başlayacağını belirtti. Bakan Soylu, 2019 polis alımları için EGM’nin ihtiyacı doğrultusunda kadın erkek polis memuru alımı kontenjanlarının arttırıldığını da duyurdu.

POMEM polis alımı hakkında bakan Soylu 15000 polis alımı kontenjan dağılımını da açıkladı. Bakan Soylu’nun konu hakkında yaptığı açıklamada 13 bin 500 erkek, bin 500 kadın polis alımı yapılacağını belirtti.

2019 POLİS ALIMLARI NE ZAMAN YAPILACAK?

2019 polis alımları ne zaman yapılacak sorusunun yanıtı da merak ediliyor ve araştırılıyor. Henüz polis alımına ilişkin bir tarih ya da başvuru ilanı açılmadı. Emniyet Genel Müdürlüğü şu anda 8 bin bekçi alımı yapıyor. Bekçi alımları tamamlandıktan sonra polis alımları için ilan açılması bekleniyor. Emniyet Genel Müdürlüğü 2019 yılı içinde kademeli olarak 30 bin polis memuru alımı yapacak ve alımları yıl bitmeden tamamlayacak. En kısa sürede yeni ilanların açılacağını tahmin ediyoruz.


İçeriğin İzinsiz Kullanılması Yasaktır. İzinsiz Kullanımlar Hakkında Yasal İşlem Uygulanacaktır!
Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Hakkımızda

Aktuelbilgiler.com ziyaretçiler için hazırlanmış bilgi sitesi olup, nitelikli bilgiler sunmayı hedefleyen bir oluşumdur.

Sitemiz basın ahlak ilkelerine uymaya söz vermiştir.Gizlilik Politikası |Hakkımızda | Künye | İletişim devamını oku

Aktüel Bilgiler © 2018 Tüm Hakları Saklıdır Talep, Başvuru ve Bildirimler İçin : info@aktuelbilgiler.com