2019 Kurbanlık Fiyatları Belli Oldu: Küçükbaş Kilo Fiyatı 23 Lira, Büyükbaş 26 Liradan Satılacak

Kurban Bayramı yaklaşırken 2019 yılı kurbanlık fiyatları da merak edilmeye başlanmıştı. Et Sanayicileri Ve Üreticileri Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Yücesan, 2019 yılında canlı kilogram fiyatlarının büyükbaş için 26, küçükbaş için ise 23 liradan başlamasını ön gördüklerini dile getirdi.

06.07.2019 - 12:13
06.07.2019 - 12:13
Yorum Yap
1 dk okuma süresi

2019 yılı kurbanlık fiyatları netleşti. Kurban Bayramı yaklaşırken kurbanlık almayı planlayanlar fiyat araştırması yapmaya başlamıştı. Kurbanlık satışları için hazırlıklar başlarken vatandaşların merak ettiği kurbanlık fiyatları da açıklandı. Kırmızı Et Sanayicileri Ve Üreticileri Birliği Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Yücesan, kurbanlık fiyatları hakkında önemli açıklamalar yaptı.

Yeterli Sayıda Hayvan Var

Yücesan açıklamasında bu yıl yeterli sayıda hayvan olduğunu belirterek, İstanbul’da 80 bin civarında büyükbaş ve 1 milyona yakın da küçükbaş hayvan satışının yapılacağını dile getirdi. Sevkiyatların henüz İstanbul için başlamadığını dile getiren Yücesan, ancak belediyelere ve özel kesim yerlerine satış için çok sayıda talep olduğunu, bu durumda da hayvan sayısının yeterli olduğunun ortaya çıktığını ifade etti.

Büyükbaş Canlı Hayvan Kilosu 26 Lira Olacak

Yücesan 2019 yılı büyükbaş kurbanlık fiyatlarının geçtiğimiz yıla oranla yüzde 10 – 15 yukarıda olacağını belirterek, geçtiğimiz yıl kurbanlık canlı büyükbaşların 22 – 23 lira civarında satıldığına bu yıl ise 26 liradan satılmasını öngördüklerini dile getirdi. 2019 yılında enflasyon yüzde 15.7 arttığını dile getiren Yücesan, kurbanlık fiyatlarındaki artışın enflasyonun altında olduğunu ifade etti.

Küçükbaş Canlı Hayvan Kilosu 23-24 Lira Aralığında Satılacak

Yücesan küçükbaş hayvanlarda da geçen yıla oranla aynı yüzde de artış beklediklerini dile getirerek, 2019 yılında Karaman Anadolu koyununun kilogram fiyatının 23 – 24 liradan, kıvırcık koyunların ise 24 – 25 liradan satışa çıkmasını beklediklerini ifade etti. Fiyatların hem küçük hem de büyük başta sadece tahmin edilen fiyatlar olduğunu belirten Yücesan, arzın fazla olması durumunda fiyatların geçen yılla aynı seviyede kalabileceğini de söyledi.

Tüm Hakları Saklıdır. Aktif Kaynak Gösterilmeden Kopyalanamaz!
Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Hakkımızda

Aktuelbilgiler.com ziyaretçiler için hazırlanmış bilgi sitesi olup, nitelikli bilgiler sunmayı hedefleyen bir oluşumdur.

Sitemiz genel olarak geniş bir arşiv oluşturmak maksadı ile yayın hayatına başlayıp bilinenleri daha da detaylarına inerek son kullanıcıya ulaştırmayı hedeflemektedir. devamını oku

Aktüel Bilgiler © 2019 Tüm Hakları Saklıdır Gizlilik Politikası | Hakkımızda | Editör Başvuru | Künye | İletişim