2019 KPSS tercih sonuçları açıklandı!

Büyük bir merakla beklenen 2019 KPSS yerleştirme sonuçları bugün ÖSYM tarafından açıklandı.

28.07.2019 - 14:52
28.07.2019 - 18:14
Yorum Yap
1 dk okuma süresi

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi’nden yapılan açıklamada, Kamu Personeli Seçme Sınavı kapsamında bazı kurum ve kuruluşlarının ihtiyacına göre pozisyonlarına ilişkin işlemlerinin tamamlandığı belirtildi.

KPSS tercih sonuçları 18 Temmuz’da yapılan tercihler sonrasında geçen 10 günlük bir sürenin ardından bugün öğle saatlerinde açıklandı.

Sonuçlar nasıl öğrenilecek?

Adayların merakla beklediği KPSS tercih sonuçları ÖSYM’nin resmi internet sitesinden öğrenilebiliyor. Kamu kurum ve kuruluşlar da sonuçları aynı resmi internet sitesinden öğrenip gerekli işlemleri yürütecekler. Bir kadro veya pozisyona yerleşen adaylar başvurularını tamamlamak adına atandıkları kurum ve kuruluşlara gidip gerekli işlemleri yerine getirecekler. Bu işlemler için hangi evrakların hangi tarihe kadar gerekli olduğunu atandıkları kurum ve kuruluşlardan öğrenecekler.

ÖSYM tarafından ataması yapılan memur adaylarının herhangi bir sınava ya da mülakata girmesine gerek kalmayacak. Atandıkları halde evraklarını tamamlayamayan ya da gerekli nitelikleri karşılayamayan memur adaylarının atamaları iptal edilecek.

Aşağıdaki bağlantıdan kullanıcı adınızı ve şifrenizi girerek sonuçları öğrenebilirsiniz. Diğer bağlantılardan ise ayrıntılı bilgilere ulaşabileceğiniz pdf dosyalarını indirip inceleyebilirsiniz.

KPSS yerleştirme sonuçları için buraya tıklayınız. 

KPSS-2019/1 Yerleştirme Sonuçlarına İlişkin Sayısal Bilgiler

KPSS-2019/1 Yerleştirme Sonuçlarına İlişkin En Küçük ve En Büyük Puanlar (LİSANS)

KPSS-2019/1 Yerleştirme Sonuçlarına İlişkin En Küçük ve En Büyük Puanlar (ÖN LİSANS)

KPSS-2019/1 Yerleştirme Sonuçlarına İlişkin En Küçük ve En Büyük Puanlar (ORTAÖĞRETİM)

 

Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Hakkımızda

Aktuelbilgiler.com ziyaretçiler için hazırlanmış bilgi sitesi olup, nitelikli bilgiler sunmayı hedefleyen bir oluşumdur.

Sitemiz genel olarak geniş bir arşiv oluşturmak maksadı ile yayın hayatına başlayıp bilinenleri daha da detaylarına inerek son kullanıcıya ulaştırmayı hedeflemektedir. devamını oku

Aktüel Bilgiler © 2019 Tüm Hakları Saklıdır Gizlilik Politikası Hakkımızda | Editör Başvuru | Künyeİletişim