2019 DGS Sonuçları 25 Temmuz’da Açıklanacak!

Dikey Geçiş Sınavı, önlisans öğrencilerinin iki yıllık programlarını dört yıllık lisansa tamamlamalarını sağlayan bir sistem. Geçtiğimiz aylarda yapılan binlerce gencin büyük bir heyecanla girdiği sınavın sonuçları 25 Temmuz'da yani birkaç saat sonra açıklanacak. 

24.07.2019 - 21:29
25.07.2019 - 11:16
Yorum Yap
1 dk okuma süresi

DGS işlemleri ÖSYM’nin Aday İşlemleri sekmesinden yapılabilecek. Adaylar T.C. kimlik numaraları ve şifreleri ile sisteme giriş yapıp sol taraftaki “sonuçlarım” sekmesinden girdikleri diğer sınavların da sonuçlarını öğrenebilecekler. Sonuçlar sekmesinde adayın girdiği tüm sınavlar listelenir, girilen en son sınav en üstte yer alır.

Puan Hesaplaması Nasıl Olacak?

Adayların girdikleri testlerden almış oldukları netlerle hesaplanan sayısal ve sözel puanları ve ön lisans başarı puanları kullanılarak 4 yıllık bir lisans programına yerleşmelerinde esas alınacak DGS puanı belirlenecek.

DGS Tercihleri Ne Zaman Yapılacak?

2019 DGS tercih tarihleri henüz belli olmadı ancak sonuçlarla beraber açıklamasının yapılacağı tahmin ediliyor. Tercih tarihleri ve sınavla alakalı diğer detaylar ÖSYM’nin resmi sitesinden yayımlayacağı kılavuzun ardından netleşecek.

Tercihlerini yapan adaylar daha sonra “Tercih Süresi” içerisinde buradan tercihlerinde istedikleri gibi değişiklik yapabilecekler. Tercihlerinde değişiklik yapmak isteyen adaylar bu isteklerini elektronik ortam dışında bir yerden gerçekleştiremeyecekler. Tercih süresi tamamlandıktan sonrada tercihler üzerinde değişiklik yapılamayacak.

Sonuçlar belli olur olmaz aşağıda yer alan linkten öğrenebilirsiniz.

2019 Dikey Geçiş Sınavı Sonuçları

Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Hakkımızda

Aktuelbilgiler.com ziyaretçiler için hazırlanmış bilgi sitesi olup, nitelikli bilgiler sunmayı hedefleyen bir oluşumdur.

Sitemiz genel olarak geniş bir arşiv oluşturmak maksadı ile yayın hayatına başlayıp bilinenleri daha da detaylarına inerek son kullanıcıya ulaştırmayı hedeflemektedir. devamını oku

Aktüel Bilgiler © 2019 Tüm Hakları Saklıdır Gizlilik Politikası Hakkımızda | Editör Başvuru | Künyeİletişim