2019 Bekçi Alımı Kontenjanı Güncellendi! 2019 Bekçi Alımı Kaç Kişi Olacak?

2019 bekçi alım ilanı güncellendi. Yapılan yeni güncelleme ile kontenjan arttırıldı. 2019 bekçi alımı hakkında bilinmesi gereken bütün detaylar haberimizin devamında…
Yorum Yap
1 dk okuma süresi
14 Mart 2019

Konuyu Oyla!

Yorum Yap

Polis akademisinin resmi internet sitesinde 2019 bekçi alımı ilanına ilişkin yeni bir duyuru daha yayınlandı. Yapılan ilk açıklamada 81 il valiliğinde görevlendirilmek üzere Türkiye genelinde 8 bin bekçi alımı yapılacağı belirtilmişti. Ancak polis akademisinin internet sitesinde bulunan duyuru güncellendi ve kontenjan arttırıldı. 2019 bekçi alım ilanı ile 8187 kişi alınacak.

Polis Akademisi tarafından yayınlanan ilanlar önce Şu ifadeler yer almıştı;

2019 bekçi alımı hakkında yapılan güncellemeden sonra ilan şu şekilde oldu;

8187 kişilik bekçi alımı kontenjanı sadece erkek adaylar için açıldı. Başvuru yapacak adaylardan en az lise mezunu olmaları şartı aranıyor. Henüz hangi ilde kaç personel görevlendirilecek konusunda yapılan bir açıklama bulunmuyor. Ayrıca adaylardan istenen diğer şartların yer alacağı detaylı başvuru ilanının en kısa süre içerisinde yayınlanacağı tahmin ediliyor.

Geçtiğimiz günlerde bir televizyon programına katılan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu Bu konuyla ilgili bir açıklama yapmış ve kısa süre içerisinde bekçi alımı işlemlerinin tamamlanacağını söylemişti.

BEKÇİ ALIMI BAŞVURU ÜCRETİ NE ZAMAN YATIRILACAK?

Bekçi alım ilanı yayınlandıktan sonra adaylar bekçilik başvuru ücreti ne zaman yatırılacak sorusunu merak etmeye başladı. Başvuru kılavuzu ile birlikte bekçilik için yatırılacak başvuru ücretinin de belli olacağı tahmin ediliyor. Bu konuda Henüz bir netlik bulunmuyor.

İçeriğin İzinsiz Kullanılması Yasaktır. İzinsiz Kullanımlar Hakkında Yasal İşlem Uygulanacaktır!
Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Hakkımızda

Aktuelbilgiler.com ziyaretçiler için hazırlanmış bilgi sitesi olup, nitelikli bilgiler sunmayı hedefleyen bir oluşumdur.

Sitemiz basın ahlak ilkelerine uymaya söz vermiştir.Gizlilik Politikası |Hakkımızda | Künye | İletişim devamını oku

Aktüel Bilgiler © 2018 Tüm Hakları Saklıdır Talep, Başvuru ve Bildirimler İçin : info@aktuelbilgiler.com