2018’de İhracatta OVP Hedefi Aşılacak!

Yorum Yap
1 dk okuma süresi
24 Aralık 2017

Konuyu Oyla!

Yorum Yap

TİM Başkanlığı koltuğunda oturan Mehmet Büyükekşi, ihracat alanına yönelik önemli açıklamalarda bulundu. Büyükekşi açıklamasında bu seneyi ihracat ve istikrar bakımından atılım yılı olarak değerlendirdiklerini ifade ederek, belirlenen hedefleri aşabilmek adına yol haritası çizildiğini aktardı.

2018’de 169 Milyar Dolarlık Hedef Aşılacak

Bu sene içerisinde hükümetten talep edilen destekler konusunda bir çok talebin yerine getirildiğinin altını çizen Büyükekşi, hükümetin yaptığı desteklerin ihracatçılara adeta can suyu niteliğinde olduğunu aktardı. Dünya ekonomisinde yaşanan toparlanmanın Türkiye’deki ihracata önemli oranda yansıdığını söyleyen Büyükekşi, 2018 senesinde ihracat alanında OVP hedefi olarak belirtilen 169 milyar dolarlık hedefin aşılacağını ve rekora ulaşılacağını amaçladıklarını belirtti.

TİM olarak bu sene içerisinde toplam 28 ülkeye ticaret heyeti organize ettiklerini dile getiren Büyükekşi, ihracatçıları bir çok ülkeye götürdüklerini vurguladı. Önümüzdeki sene içerisinde ise minimum 30 ülkeye ticaret heyeti organize etmeyi hedeflediklerini söyleyen Büyükekşi, ihracatçılarla alakalı pazar hakkında bilgilerin sunulduğu ROTA programlarının da 2018 senesinde sürdürüleceğini ifade etti. İhracatçılara bu sene içerisinde toplam dokuz ülke hakkında bilgiler aktardıklarını kaydeden Büyükekşi, 2018 senesindeki planlar arasında ise bahsi geçen rakamın en az 10 olması bulunduğunu belirtti.

Türk Ticaret Merkezleri Projesi Hayata Geçti

İçinde bulunduğumuz senede Türkiye Ticaret Merkezleri Projesinin uygulamaya sokulduğunu aktaran Büyükekşi, bu kapsamda Dubai’de, Chicago’da, New York’ta ve Tahran’da Türkiye Ticaret Merkezleri’nin açıldığını aktardı.

2018 senesinde de bir çok ülke çapında Türkiye Ticaret Merkezleri’nin kurulacağını bildiren Büyükekşi, önümüzdeki senenin, ülkenin büyümesini sürdürdüğü, risklerin görece bakımından daha düşük olduğu, istihdamın giderek arttığı bir yıl olacağına inandıklarını sözlerine ekledi.


İçeriğin İzinsiz Kullanılması Yasaktır. İzinsiz Kullanımlar Hakkında Yasal İşlem Uygulanacaktır!
Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Aktüel Bilgiler © 2018 Tüm Hakları Saklıdır Talep, Başvuru ve Bildirimler İçin : info@aktuelbilgiler.com