Yabancı Diziler

2018’de En Çok İzlenen 10 Yabancı Dizi

Yabancı dizi izlemeyi sevenler için 2018 yılında yayınlanan ve cevapları heyecanla beklenen en iyi yabancı dizi listesini hazırladık. Bilim kurgu, gerilim, aksiyon, fantastik, Kısacası aklınıza gelen her türden yabancı dizi var Bu listede. İsterseniz sözü daha fazla uzatmayalım ve 2018 yılına damga vuran en iyi yabancı diziler neler birlikte bakalım…

1- La casa de papel

2018'de En Çok İzlenen 10 Yabancı DiziIMDB Puanı : 8.8

Eğer suç konulu diziler izlemeyi seviyorsanız kesinlikle La Casa De papel sizin de listenizin ilk sırasında yer almalı. Zeka dolu mükemmel kurgusu ile dünyanın en çok izlenen dizilerinden biri olan La Casa De papel, Son dönemlerde reyting rekorları kıran nadir dizilerden biri. Dizinin IMDb puanının 8.8 olması da başarısını bir kez daha gözler önüne seriyor.

2-The Terror

2018'de En Çok İzlenen 10 Yabancı Dizi

IMDB Puanı : 8.1

The Terror korku konulu yabancı diziler arasında sayılabilecek, Aynı zamanda tarihi ve gerçek olayları konu alan 2018’in en iyi yapımlarından biri. Buzlarla dolu bir Denizin Ortasında mahsur kalan bir gemide bulunan insanların hayatta kalma mücadelesini konu alan dizi IMDb puanı 8.1.

3-The West World

2018'de En Çok İzlenen 10 Yabancı Dizi

IMDB Puanı : 8.8

En iyi yabancı diziler listesinin 3. sırasında ise The West World var. İlk sezonu 2016 yılında yayınlansa da 2018 yılında en çok izlenenleri arasında yer alan dizinin konusu yapay zeka ile ilgili.  Gelecek yıllarda yapay zekanın gelişimi nasıl olur? Bu durum insanları nasıl etkiler gibi Sürükleyici bir konusu olan dizinin IMDb puanı 8.8.

4-Gotham

2018'de En Çok İzlenen 10 Yabancı Dizi

IMDB Puanı : 7,9

Dizinin adı Batman’in yaşadığı şehirden geliyor ve kötülere karşı verdiği Savaşı konu alıyor. İlk olarak 22 Eylül 2014 tarihinde 1. sezonu ile izleyenleri karşısına çıkan dizi O dönemde izleyenlerden tam not alınca 4 sezondur devam ediyor. 2018 yılında son sezonu yayınlanan ve yeni sezon için büyük bir heyecanla beklenen dizinin IMDb puanı ise 7,9.

5-The Big Bang Theory

2018'de En Çok İzlenen 10 Yabancı Dizi

IMDB Puanı : 8,2

2018’in en iyi komedi dizileri arasında sayabileceğimiz The Big Bang Theory, tam da ailece oturup izleyebileceğiniz, keyifli zaman geçirebileceğiniz dizilerden. Oldukça ilgi çekici bir hikayesi olan dizi, iki dahi fizikçi ve komşularını ele alıyor. Güçlü oyuncu kadrosu ve yüksek espri seviyesi ile dizinin IMDb puanı 8,2.

6-Into the Badlands

2018'de En Çok İzlenen 10 Yabancı Dizi

IMDB Puanı : 8,1

Kaos türü dizileri sevenler kesinlikle bu diziyi kaçırmamalı. Into the Badlands, büyük savaş döneminin ardından dünyada hakim olan kaos sırasında baronların gücü elinde bulundurmasını ve giderek karışan düzeni ele alıyor. Her sezonu merak içerisinde beklenen dizinin dizinin IMDb puanı 8,1.

7-Agents of S.H.I.E.L.D

2018'de En Çok İzlenen 10 Yabancı Dizi

IMDB Puanı : 7,5

En çok izlenen yabancı diziler denilince akla gelen ilk isimlerden biri de Agents of S.H.I.E.L.D. Marvel yapımı olan dizide bir grup ajan, dünyanın her yerindeki suç ve suçlularla mücadele ediyor. Dizinin ana karakteri ajan Coulson da Avengers filminden hepimiz için oldukça tanıdık bir isim. Bilim kurgu ve aksiyonu muhteşem bir şekilde harmanlayan dizinin IMDb puanı 7,5. Eğer bir Marvel hayranı iseniz bu diziyi kesinlikle kaçırmayın.

8-Legion

2018'de En Çok İzlenen 10 Yabancı Dizi

IMDB Puanı : 8,3

Yabancı dizi önerileri arıyorsanız, kesinlikle Legion kaçırmamanız gereken bir dizi. X-Man hayranları bu diziyi çok uzun süre beklemişti. 8 Şubat 2017 tarihinde TV izleyicisi ile buluşan dizinin yeni sezonları hala yayınlanmaya devam ediyor. David Haller isimli bir gencin hayatını ve başına gelenleri konu alan dizi, küçük yaşlarda şizofren teşhisi konulan gencin geçirdiği zor süreci anlatıyor. Davidin, hastanede karşılaştığı ve aşık olduğu güzeller güzeli kızın mutant çıkması ile işler daha da karışıyor. Dizinin IMDb puanı 8,3.

9-Black Mirror

2018'de En Çok İzlenen 10 Yabancı Dizi

IMDB Puanı : 7,4

En iyi yabancı diziler listesinde belki de en kafa karıştıran, 2018 yılında en çok konuşulan dizilerden biri de Black Mirror. Çünkü dizide aslında senaryoyu siz kendiniz belirliyorsunuz. Apayrı bir maceraya sizi alıp götüren Black Mirror dizisinin IMDb puanı 7,4.

10-Counterpart

2018'de En Çok İzlenen 10 Yabancı Dizi

IMDB Puanı : 8,1

Counterpart, dizi severler tarafından heyecan içerisinde bekleniyordu ve nihayet geldi. Aslında dizi severlerin bu kadar beklediğine de değdi. Howard Silk karakterinin paralel evrendeki maceralarını konu alan Counterpart dizisi bilim kurgu türünde ve IMDb puanı 8,1.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu