Haber

2018 Yılında En Gözde Ev Dekorasyon Trendleri

2017 yılı gold rengin ön plana çıktığı, açıkta kalan aydınlatmaların ve grinin yoğunlukta olduğu fayansların kullanıldığı bir yıl oldu. Her yıl olduğu gibi 2018 yılında da bazı dekorasyon akımları ortaya çıkmakta. Öncelikle 2018’in zamansız tarzdan yana olacağını söylemek yanlış olmaz. Bu yıl daha çok zamansız parçalara yatırım yaparak evinizi daha güzel hale getirebilirsiniz. 2018 dekorasyon önerileri şu şekildedir:

Doğal Materyaller

2017 tasarım trendlerine hakim olduğunu gördüğümüz teknoloji alt yapılı dekorasyon fikirleri bu yıl rafa kalkıyor. Bunun yerine 2018’de taş, bakır, beton ve granit gibi doğal materyaller ön plana çıkıyor. Evin her yerinde kullanılabilecek olan bu malzemelerle, eviniz etrafındaki dünyayı yansıtırken, organik ve sakin bir ortam yaratmanıza da yardımcı olacak.

Kadife Tekrar Revaçta

Geçtiğimiz yıllarda kadifenin eski moda olduğu söylenebilirdir. Ancak söz konusu 2018 olduğunda kadife ev dekorasyonunda önemli bir yere sahip. Özellikle koltuklarda kadife kumaş ile zamansız bir tarz yakalamak mümkün.

Bakır Aksesuar

Gold rengi 2017’nin en çok kullanılan dekor trendlerinden biriydi, ancak 2018’de daha az altın ve daha fazla bakır görülecek. Aynı zamanda bakır ve betonu bir arada görmek de mümkün. Ev dekorasyonu objeleri, aydınlatmalar veya mobilyalarda bakır detaylar kullanmak evinizin tarzını değiştirecektir.

2018 Yılında En Gözde Ev Dekorasyon Trendleri

Pirinç Dekor

2018, paslanmaz çelik ve cilalı nikellere hoşçakal dediğimiz ve evlerimizde tekrar pirinç dekorların kullanılacağı bir yıl olacak. Pirinç, çelik malzemelere kıyasla şaşırtıcı derecede sıcak ve zarif bir alternatiftir.

Siyah-Beyaz Uyumu

Zamansız bir tasarım trendi olarak siyah-beyaz mobilyalar, 2018’de evinizin dekor değişimleri için ilk sıralarda yer almalı. 2018 dekorasyon renkleri arasında dikkat çeken siyah ve beyaz sadece mobilyalarda değil, yer karolarında, aksesuarlarda ve aydınlatmalarda da siyah ve beyazın uyumunu tercih etmek mümkün.

Geometrik Desenler

Geçtiğimiz yıl geometrik desenler daha çok çiçek desenleriyle birleştirilerek kullanıldı. Ancak büyük geometrik desenler dekorasyonda 2018 trendleri arasında tek başına hüküm sürecek. Özellikle duvarlarda ve halılarda geometrik desenleri görmeye alışık olmamız gerek.

2018 Yılında En Gözde Ev Dekorasyon Trendleri

Beton Aksesuarlar

Bazıları, betonun inşaat alanını neden terk ettiğini merak ediyor olabilir, ancak 2018’de beton birçok ev dekorasyonunda hakimiyet kuracak. Beton dekorları sadece tezgahlarda değil, karolarda da görmek mümkün. Özellikle geometrik beton karolar giderek daha popüler hale gelecek.

Koyu Duvar Renkleri

Beyaz boyanın zamansız olduğunu kabullenmek mümkün. Ancak 2018’de beyazın aksine saha çok siyah ve lacivert gibi renkler ön plana çıkacak. Özellikle bu iki rengin karışımı olan renklerle duvarlarda farklı bir tarzın yakalanmasının yanı sıra dekor olarak kullanılan spot ışıklarıyla daha da modern bir görünüm ortaya çıkacak.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu