2018 İçin Tablet Önerileri

NAVİGASYONAndroid, Windows, iOS: Hangi Tableti Seçmeliyim?2018 En İyi Tabletler – Tablet ÖnerileriApple iPad 9.7 inç (2018)Samsung Galaxy Tab S310.5 inç iPad ProMicrosoft Surface Pro (2017)iPad mini 4Bonus: Amazon Fire HD 8 Tabletler teknolojinin en esnek araçlarından birisi. Bu kompakt cihazlarla film izleyebilir, e-posta gönderebilir, internette gezinebilir, tasarım işlerinizi halledebilir ve hatta kendi müziğinizi bile yapabilirsiniz. […]

03.08.2018 - 9:35
30.06.2019 - 16:14
Yorum Yap
3 dk okuma süresi

Tabletler teknolojinin en esnek araçlarından birisi. Bu kompakt cihazlarla film izleyebilir, e-posta gönderebilir, internette gezinebilir, tasarım işlerinizi halledebilir ve hatta kendi müziğinizi bile yapabilirsiniz. Eğer mevcut telefonunuzun büyüklüğü size yetmiyorsa, en iyi seçeneğiniz tablet olacaktır. Peki alabileceğiniz en iyi tabletler hangileri?

Açıkçası 2018 tablet tavsiyeleri içinde önerebileceğimiz pek çok model bulunuyor. iPad modelleri elbette listede başı çekiyor fakat aynı zamanda bütçenize uygun bir o kadar güzel tabletler de var. Yazımızda hangi tableti almalıyım sorunuza yanıt arayacağız.

Android, Windows, iOS: Hangi Tableti Seçmeliyim?

Tablet alırken Android, Windows ve iOS olmak üzere üç temel seçeneğimiz var. Apple iPad tabletler Apple’ın kendi iOS işletim sistemiyle çalışıyor ve piyasadaki en iyi ürünlerden. Üstelik kullanımı da oldukça kolay ve iPhone sahipleri kısa sürede alışıyor.

Diğer yanda Android tabletler de iyi bir seçenek olacaktır. Bu cihazlar hem iPad’lere göre daha ucuz, hem de Google Play Store sayesinde ciddi bir uygulama destekleri var. Fakat bazı Samsung modellerinin en az iPad kadar pahalı olduğunu da söyleyelim.

Windows tabletler ise farklı fiyatlandırmalara sahip fakat en büyük avantajı bilgisayarınızda kullandığınız programları çalıştırıyor oluşu. Klavye desteiyle de yarı tablet, yarı laptop hâline geliyorlar.

Aslında dördüncü seçenek olarak Amazon’un Fire tabletleri de var. Bu cihazlar Android temelli olsa da Amazon’un kendi sistemiyle kilitlenmiş durumdalar. Dolayısıyla içinde herhangi bir Google hizmeti ya da uygulaması bulamayacaksınız. Yine de oldukça uygun fiyatları nedeniyle sıklıkla tercih ediliyorlar.

2018 En İyi Tabletler – Tablet Önerileri

Apple iPad 9.7 inç (2018)

Mayıs ayında çıkan iPad 2018 modeli kusursuz bir cihaz değil fakat parasının hakkını vermeyi biliyor. Göze hoş gelen tasarımı ve başarılı teknik özellikleri bünyesinde barındıran yeni iPad’de belki en yeni işlemci çipsetleri bulunmuyor fakat bu kullanıcıların pek çoğu için önemli değil. Gerçek şu ki iPad artık hemen hemen her şeyden biraz yapabiliyor ve Apple Pencil desteğiyle artık iPad Pro’ya ihtiyaç da kalmadı.

Samsung Galaxy Tab S3

Şüphesiz Samsung Galaxy Tab S3 en iyi Android tabletler arasında yer alıyor. Google’ın kendi yazılımıyla çalışan ve iPad Pro’ya rakip olacak yüksek seviye bir tablet arıyorsanız, Galaxy Tab S3 tam size göre.

Tabii fiyatı pek çok kişiye fazla gelecektir ve arka cam tasarım gibi birkaç eksik yönü de yok değil.

10.5 inç iPad Pro

Bu model aslında 2017’de çıktı fakat hâlâ en iyiler arasında yer alıyorsa listemizde neden yer vermeyelim ki? Gücü, tasarımı ve geniş ekranı sayesinde iPad Pro’da yapabileceklerinizin sınırı yok.

Tabii ki fiyat da buna göre pahalı ve 256GB Wi-Fi destekli modelleri cep yakıyor. Dolayısıyla satın alırken cihazı ne kadar kullanacağınızı da göz önünde bulundurun. Dokunmatik ekran kullanmayı seviyor musun? Apple Pencil’den faydalanabilecek bir tasarımcı mısınız? Portatif bir cihaza ihtiyacınız var mı? Tableti oyun ya da grafik programları gibi yoğun güç gerektiren işlemlerde mi kullanırsınız?

Bu gibi sorulara olumlu yanıtlarınız varsa iPad Pro’yu tavsiye edebiliriz.

Microsoft Surface Pro (2017)

Yeni Surface Pro tam bir ‘2’si 1 arada’ tipi cihaz ve güzel tasarımının yanı sıra performansıyla da öne çıkıyor. Ekranı muazzam olan cihazın hoparlörleri dahi boyutuna göre iyi ses veriyor. Buna rağmen fiyatı biraz pahalı. Özellikle de Surface Pen eklediğinizde fiyat artıyor.

Tüm bunları bir kenara atıp fiyatını görmezden gelirseniz, Surface Pro en iyi tablet önerileri arasında önemli bir yere sahip.

iPad mini 4

iPad mini 4 çıkalı epey zaman geçti ve başlangıç fiyatları bile boyutuna göre epey yüksek. Buna rağmen iPad mini 4 hâlâ en iyi tabletler arasında yer alıyor. Ekranı, kasa kalitesi, batarya ömrü ve Apple’ın zengin uygulamaları onu öne çıkarıyor. Para sizin için sorun değilse, aldığınızda pişman olmayacağınız bir cihaz.

Bonus: Amazon Fire HD 8

Amazon cihazları ülkemizde resmi yollarla satılmıyor fakat alma imkanınız varsa Amazon Fire HD 8 hâlâ en iyi tabletler arasında. Son derece uygun bir fiyatla satılmasına rağmen kasa yapısı ve özellikleri standartların üstünde.

Tüm Hakları Saklıdır. Aktif Kaynak Gösterilmeden Kopyalanamaz!
Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Hakkımızda

Aktuelbilgiler.com ziyaretçiler için hazırlanmış bilgi sitesi olup, nitelikli bilgiler sunmayı hedefleyen bir oluşumdur.

Sitemiz genel olarak geniş bir arşiv oluşturmak maksadı ile yayın hayatına başlayıp bilinenleri daha da detaylarına inerek son kullanıcıya ulaştırmayı hedeflemektedir. devamını oku

Aktüel Bilgiler © 2019 Tüm Hakları Saklıdır Gizlilik Politikası | Hakkımızda | Editör Başvuru | Künye | İletişim