2018 Sezonunda Gelin Makyajı Göz Dolduruyor

Yaz mevsimi geldiği zaman akla ilk olarak düğünler geliyor. Düğünlerin ise başrolü tabii ki gelinlerdir. Gelin, düğün gününde yalnızca gelinliğiyle değil makyajıyla da dikkat çekici ve güzel olmak ister. Bu yazımızda gelin adaylarına 2018 yılı gelin makyajı tüyolarına yer veriyoruz. 2018 yılı gelin makyajının bu sene ön plana çıkarttığı noktalar gözler. Bu sene dikkat çekici […]

19.06.2018 - 23:46
19.06.2018 - 23:46
Yorum Yap
2 dk okuma süresi

Yaz mevsimi geldiği zaman akla ilk olarak düğünler geliyor. Düğünlerin ise başrolü tabii ki gelinlerdir. Gelin, düğün gününde yalnızca gelinliğiyle değil makyajıyla da dikkat çekici ve güzel olmak ister. Bu yazımızda gelin adaylarına 2018 yılı gelin makyajı tüyolarına yer veriyoruz.

2018 yılı gelin makyajının bu sene ön plana çıkarttığı noktalar gözler. Bu sene dikkat çekici bir o kadar da masum bakışlara sahip gelinler göreceğiz. Gözleri ön plana çıkarmaktan bahsederken ağır bir göz makyajından bahsetmiyoruz. Doğal ama dikkat çekici, sade bir göz makyajı bu senenin moda olan makyajları içerisinde yerini aldı bile. Romantik saç modellerini tamamlayan, sade gelin makyajları ile 2018’in gelinleri adeta bir kuğu gibi düğünlerinde boy gösterecek. Gözleri ön plana çıkarmak için eskiden yoğun bir şekilde kullanılan koyu renkli, kuyruklu ve dumanlı göz makyajları artık tercih edilmiyor. Onun yerine gelin makyajlarında gözleri aydınlatan, göz pınarlarının aydınlık görünmesini sağlayan göz makyajları tercih ediliyor.

Soft gelin makyajı

Soft gelin makyajı ile dikkat çekici bir gelin olmaya hazır mısınız? Soft Makyaj yani ten makyajı oldukça gerçek ten ile uyumlu olarak gerçekleştirilir. Yüze ışıltılar verilir ve bunun üzerine yalın ama kusursuz bir göz makyajı eklenir. Bu makyajın bir diğer özelliği ise dudaklardır. Dudaklar, oldukça sade hatta görünmeyen bir dudak makyajı ile 2018 gelin makyajı tamamlanır. Soft gelin makyajında gözler ön plana çıkarılmaya çalışılırken kalın kaşlar da bu yıl da etkisini sürdürerek göz makyajını tamamlamaktadır. Işıltılı ve beyaz far uygulaması gelin makyajında tercih edilerek göz pınarlarına yapılan aydınlatmalar ile canlı ve çekici bakışlar ortaya konmaktadır. Dudak makyajında ise şeffaf ya da nude renkteki rujlar tercih edilmekte böylece yok dudak olayı soft makyajda hayata geçirilmektedir.

Porselen gelin makyajı

Porselen gelin makyajı tamamen kusursuz görünüm sağlayacak bir makyaj modelidir. 2018 gelin makyajında yerini halen korumaktadır. Ancak bu yıl diğer yıllardan farklı olarak, porselen makyajda ten ışıltısı, gözlerde ve dudaklarda sadelik söz konusu. Göz makyajında toprak ya da beyaz tonları tercih edilirken, dudak makyajında ise yine soft makyaj esintisi nude tonlarını görmekteyiz. Açık pembe tonları da gelinler için bu yıl tercih edilen renkleri arasın da bulunmaktadır.

2018 yılı trendlerinde sadelikten hoşlanmayanlar için kırmızı ruj renklerini bol bol görüyoruz. Düğününde çekici ve göz alıcı görünmek isteyen, dudaklarında kırmızı ruju rahatlıkla tercih edebilir. Beyaz tenliler daha çok açık tonlarda gezen kırmızı ruj tercih ederken, buğday tenliler ise bordo kırmızı tonlarını kullanabilir. Rujunu uygulamadan evvel rujla aynı renkte olan kırmızı dudak kalemiyle düzgün bir şekilde dudaklar çerçevelenmeli, son olarak da ruj üzerine sade, sim içermeyen bir parlatıcı sürerek iddialı bir makyaj ortaya çıkarılabilir.

Etiketler
Yorumlar (1)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Tuğçe Akbilgin 1 ay önce

Merhaba harika bir içerik olmuş emeğinize sağlık. Porselen makyaj uygulaması doğru teknikler ve ürünler kullanıldığında; bebek gibi kusursuz bir görünüme sahip olabilirsiniz. Akneler, sivilceler, cilt kusurlarının da kapatılabilmesi için sanatçılar ve ünlü yıldızlar tarafından da oldukça tercih edilen bir uygulamadır.

Hakkımızda

Aktuelbilgiler.com ziyaretçiler için hazırlanmış bilgi sitesi olup, nitelikli bilgiler sunmayı hedefleyen bir oluşumdur.

Sitemiz genel olarak geniş bir arşiv oluşturmak maksadı ile yayın hayatına başlayıp bilinenleri daha da detaylarına inerek son kullanıcıya ulaştırmayı hedeflemektedir. devamını oku

Aktüel Bilgiler © 2019 Tüm Hakları Saklıdır Gizlilik Politikası Hakkımızda | Editör Başvuru | Künyeİletişim