2018’in En İyi PlayStation 4 Oyunları

NAVİGASYON2018 En İyi PlayStation 4 OyunlarıAssassin’s Creed OriginsBurnout Paradise RemasteredCrash Bandicoot N. Sane TrilogyGod of WarMonster Hunter: WorldShadow of the Colossus Şüphesiz uzun yıllardır Sony’nin en büyük kozu PlayStation 4 oyun konsolu. En güzel ve özel oyunlar bu konsola çıkarken, yeni 4K UHD çözünürlük ve HDR özelliğin de gelişiyle birlikte hiç olmadığı kadar güçlendi. Şimdiye […]

04.08.2018 - 13:26
30.06.2019 - 16:14
Yorum Yap
3 dk okuma süresi

Şüphesiz uzun yıllardır Sony’nin en büyük kozu PlayStation 4 oyun konsolu. En güzel ve özel oyunlar bu konsola çıkarken, yeni 4K UHD çözünürlük ve HDR özelliğin de gelişiyle birlikte hiç olmadığı kadar güçlendi.

Şimdiye kadar dünya çapında 73 milyon satışa erişen ve Xbox One gibi ‘dişli’ rakiplerini dahi geride bırakmayı başaran Sony PlayStation 4 için bu yıl da birbirinden güzel oyunlar yayınlandı. Peki 2018 en iyi PS4 oyunları listemizde ilk sırada hangi yapımlar var? Sizler için bu yıl oynayabileceğiniz en iyi PlayStation 4 yapımlarını derledik.

2018 En İyi PlayStation 4 Oyunları

Assassin’s Creed Origins

Bir yıl aranın ardından efsane seri Assassin’s Creed yeni oyunuyla geri döndü ve bu sefer hiç olmadığı kadar büyük, iyi. Antik Mısır dönemine seyahat ettiğimiz oyunda Bayek karakterini canlandırıyoruz.

Yeni RPG mekaniklerinin ve hikâye odaklı yan görevlerin de bulunduğu AC: Origins, serinin en esnek dövüş sistemine sahip.

İster serinin eski hayranlarından olun, ister yeni başlayın. Origins son zamanlarda gördüğümüz en iyi Assassin’s Creed oyunu oldu.

Burnout Paradise Remastered

2008 yılında çıkan ve herkese nasıl açık dünya yarış oyunu yapılır gösteren Burnout Paradise bu sefer de remastered sürümüyle karşımıza çıkıyor. Geçtiğimiz aylarda çıkış yapan Burnout Paradise Remastered, şüphesiz 2018 en iyi PS4 oyunları arasında yer alıyor.

Görsel olarak aşırı bir değişiklik yok fakat kesinlikle oyun çok iyi gözüküyor ve kare oranları da stabil bir hale girmiş. Diğer Burnout serisi oyunlarından farklı olan Paradise’ı daha önce denemediyseniz mutlaka göz atın.

Crash Bandicoot N. Sane Trilogy

PlayStation klasiği olan, hatta ilk PS1’in de maskotu olan Crash Bandicoot bir kez daha geri dönüyor. Eski oyunların yeni nesil platformlara uyarlandığı Crash Bandicoot N. Sane Trilogy nostalji sevenler için bire bir ve 2018 PlayStation 4 oyun tavsiyeleri arasında yer alıyor.

Oyunda aynı bölümler, oynanış mekanikleri ve unutulmaz müzikler yer alırken, tabii ki tüm bunlar yeni nesil grafiklerle sunuluyor. Üstelik oyunu PS4 Pro desteğiyle 1140p’de 30fps olarak oynamak mümkün.

God of War

2018’in en çok beklenen PlayStation 4 özel oyunu olan God of War ile Kratos’un Yunan mitolojisindeki hikâyesi Nors mitolojisine taşınıyor. Bu sefer oğluyla karşımıza çıkan Kratos, hikâyeye odaklanan oyun ve yenilenmiş dövüş sistemi ile God of War unutulmaz bir deneyim sundu.

Diğer God of War oyunları bir yana, pek çok eleştirmen 2018’de çıkan yeni God of War’u serinin ‘en iyi oyunu’ olarak da nitelendiriyor.

Monster Hunter: World

Uzun yıllardır devam eden klasik seri Monster Hunter yeni oyunla konsola geri dönüş yaptı ve 2018’in en çok konuşulan oyunlarından birisi oldu.

İster solo oynayın, ister 3 arkadaşınızla beraber kurun. Monster Hunter: World her anlamda büyüleyici bir oyun. Elbette belli bir öğrenme evresi var fakat alıştığınız zaman kendinizi gerçekten de ‘yaşayan’ bir dünya içinde hissediyorsunuz.

Shadow of the Colossus

Klasik PlayStation 2 oyunu Shadow of the Colossus 2018’de yenilenmiş grafiklerle tekrar dönerken, bu sefer 4K çözünürlük ve HDR desteğine sahip. Açıkçası yeni yapımda oyunun dünyası hiç olmadığı kadar güzel gözüküyor ve orijinal oyunun tüm ağırlığını hissettiriyor.

Benzersiz bir oyun deneyimi sunan Shadow of the Colossus’u bir kez daha 4K – HDR grafiklerle deneyin diyoruz.

 

Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Hakkımızda

Aktuelbilgiler.com ziyaretçiler için hazırlanmış bilgi sitesi olup, nitelikli bilgiler sunmayı hedefleyen bir oluşumdur.

Sitemiz genel olarak geniş bir arşiv oluşturmak maksadı ile yayın hayatına başlayıp bilinenleri daha da detaylarına inerek son kullanıcıya ulaştırmayı hedeflemektedir. devamını oku

Aktüel Bilgiler © 2019 Tüm Hakları Saklıdır Gizlilik Politikası Hakkımızda | Editör Başvuru | Künyeİletişim