Öne Çıkan Konular
  • Epic Games düzenlediği Mega İndirimlerle adından söz ettiriyor
  • Ramazan Bayramı’nda 4 gün sokağa çıkma yasağı ilan edilecek! V modeli uygulanacak
  • 4 günlük sokağa çıkma yasağından muaf tutulan şehirler
  • Seyahat yasağı kaldırılan giriş çıkışları açılan 9 il hangileri
  • 19 Mayıs’ta sokağa çıkma yasağı olacak mı? Cumhurbaşkanı Erdoğan açıkladı

2018 En İyi Bulut Depolama Hizmetleri

Son Güncelleme:
 2018 En İyi Bulut Depolama Hizmetleri

Bulut – cloud hizmetleri hayatımıza girene kadar masraflı donanımlar kullanmaya mecburduk. Şimdi ise hem kişisel kullanımd, hem de iş dünyasında bulut hizmetleri oldukça popüler ve insanlar artık depolama cihazlarına yüksek fiyatlar ödemek istemiyorlar.

İnternete baktığınızda çok sayıda bulut depolama alanı hizmeti bulunuyor ve bu yüzden de seçiminizi dikkatli yapmalı, düşük ücretle en yüksek alana sahip olmak istemelisiniz. Bu yazımızda da 2018 en iyi bulut depolama hizmetleri listelemesi yapıyoruz. Peki en iyi bulut servisleri hangileri?

Dropbox

En eski bulut hizmetlerinden birisi olan, cloud denilince ilk akla gelen platform Dropbox’ta 2GB ücretsiz alan sunuluyor fakat hizmeti sosyal medyaya bağlar ve arkadaşlarınıza da katılmaları için referans olursanız bu alan 16 GB’a kadar yükseliyor.

Dropbox Business abonelikleri ise kişisel Dropbox hesabınızda sınırsız kullanım hakkı veriyor. Aynı zamanda dosya kurtarma ve Gmail eklentisi gibi ek özellikler de bulunuyor. Business fiyatları aylık 12.50 dolardan başlarken, 30 günlük deneme sürümü de mevcut.

Google Drive

İşletim sistemine entegre olduğu için Android kullananların doğal tercihi Google Drive oluyor fakat pek çok diğer platform kullanıcısı da ücretsiz alanı sebebiyle Drive’ı tercih ediyor. Bulut hizmetinde aynı zamanda cep telefonunuzdaki yüksek çözünürlüklü fotoğrafları da Google Fotoğraflar uygulaması aracılığıyla saklayabiliyorsunuz.

Eksileri arasında web uygulamasının zorlu kullanıcı arayüzü yer alsa da, Windows ve Mac kullanıcıları masaüstü uygulamasını indirerek kullanabilirler.

Mega

Sürükle bırak mantığıyla çalışan basit kullanıcı arayüzünün yanı sıra cömert ücretsiz depolama alanı da Mega’yı tercih sebeplerimiz arasında yer alıyor. Mobil uygulamadan da fotoğraf ve dosya yüklemeye izin veren latform pek çok başarılı özelliğe sahip.

Mega’ya göre bulut alanında saklanan bütün veriler şifreli şekilde güvenle tutuluyor. Bunun için firma tarafından kaynak kodları da yayınlandı ve isteyenler güvenlik açığı olup olmadığını kontrol edebiliyor.

OneDrive

Daha önce SkyDrive olarak da bilinen OneDrive, Windows 10’la birlikte geliyor. Ek bir uygulama indirmenize gerek olmazken, doğrudan kullanıma açık ve çok başarılı dosya restorasyon özellikleri var.

Microsoft desteği bulunan ve Windows kullanıcıları için ideal olan OneDrive’ı aynı zamanda Android, iOS ve Mac cihazlarda da kullanabilirsiniz. Servisin tek eksik yanı ise ücretsiz kullanımın 5GB ile kısıtlı olması.

iCloud

iPhone’unuzu iCloud’da yedeklemek istiyorsanız Apple’ın verdiği ücretsiz 5GB’dan daha çok alana ihtiyacınız olacak fakat rakipleriyle kıyaslayınca iCloud fiyatları oldukça makul. Mac Finder uygulaması da iCloud Drive ile eşleşmeli çalışırken, dilediğiniz dosyayı aktarabiliyorsunuz.

iWork ofis uygulamasında yaratılan dökümanlar da iCloud’a kaydedilirken, cihazlarınız arasında senkronizasyon özelliği de mevcut. Aynı zamanda Windows kullanıcıları da dosyalarını iCloud Drive ile yedekleyebiliyor ve farklı platformlarda kullanabiliyor. Dolayısıyla Apple’ın cloud hizmeti de en iyi depolama hizmetleri arasında yer alıyor.

Avatar

1992 Mersin doğumluyum. İlkokul ve lise eğitimimi Mersinde tamamladıktan sonra Üniversite için İstanbul'un yolunu tuttum.Burada eğitim hayatım boyunca çalıştığım birçok kurumda editörlük yaparak yazılar hazırladım. Şimdi ise aktuelbilgiler.com için içerikler üreterek ziyaretçilerimize ulaştırıyorum.

İlgili Yazılar
Mafia Trilogy’nin fragmanı yayımlandı
13 05 2020 - 20:07
Android 11, 4. önizleme sürümünde sohbet bildirimlerine yeni özellikler eklendi
13 05 2020 - 16:30
Disco Elysium’a eklenecek yeni dil için anket başlatıldı (Türkçe’de yer alıyor)
13 05 2020 - 16:06
Play Store, 813 trojanlı uygulamayı mağazadan kaldırdı
13 05 2020 - 15:55
Xiaomi CEO’sundan gelen iPhone’lu paylaşım hayal kırıklığı yaşattı
13 05 2020 - 12:14
Facebook, içerik yöneticilerine 52 milyon dolar tazminat ödeyecek
13 05 2020 - 10:23