Teknoloji

2018 En İyi Bulut Depolama Hizmetleri

Bulut – cloud hizmetleri hayatımıza girene kadar masraflı donanımlar kullanmaya mecburduk. Şimdi ise hem kişisel kullanımd, hem de iş dünyasında bulut hizmetleri oldukça popüler ve insanlar artık depolama cihazlarına yüksek fiyatlar ödemek istemiyorlar.

İnternete baktığınızda çok sayıda bulut depolama alanı hizmeti bulunuyor ve bu yüzden de seçiminizi dikkatli yapmalı, düşük ücretle en yüksek alana sahip olmak istemelisiniz. Bu yazımızda da 2018 en iyi bulut depolama hizmetleri listelemesi yapıyoruz. Peki en iyi bulut servisleri hangileri?

2018 En İyi Bulut Depolama Hizmetleri

Dropbox

En eski bulut hizmetlerinden birisi olan, cloud denilince ilk akla gelen platform Dropbox’ta 2GB ücretsiz alan sunuluyor fakat hizmeti sosyal medyaya bağlar ve arkadaşlarınıza da katılmaları için referans olursanız bu alan 16 GB’a kadar yükseliyor.

Dropbox Business abonelikleri ise kişisel Dropbox hesabınızda sınırsız kullanım hakkı veriyor. Aynı zamanda dosya kurtarma ve Gmail eklentisi gibi ek özellikler de bulunuyor. Business fiyatları aylık 12.50 dolardan başlarken, 30 günlük deneme sürümü de mevcut.

2018 En İyi Bulut Depolama Hizmetleri

Google Drive

İşletim sistemine entegre olduğu için Android kullananların doğal tercihi Google Drive oluyor fakat pek çok diğer platform kullanıcısı da ücretsiz alanı sebebiyle Drive’ı tercih ediyor. Bulut hizmetinde aynı zamanda cep telefonunuzdaki yüksek çözünürlüklü fotoğrafları da Google Fotoğraflar uygulaması aracılığıyla saklayabiliyorsunuz.

Eksileri arasında web uygulamasının zorlu kullanıcı arayüzü yer alsa da, Windows ve Mac kullanıcıları masaüstü uygulamasını indirerek kullanabilirler.

2018 En İyi Bulut Depolama Hizmetleri

Mega

Sürükle bırak mantığıyla çalışan basit kullanıcı arayüzünün yanı sıra cömert ücretsiz depolama alanı da Mega’yı tercih sebeplerimiz arasında yer alıyor. Mobil uygulamadan da fotoğraf ve dosya yüklemeye izin veren latform pek çok başarılı özelliğe sahip.

Mega’ya göre bulut alanında saklanan bütün veriler şifreli şekilde güvenle tutuluyor. Bunun için firma tarafından kaynak kodları da yayınlandı ve isteyenler güvenlik açığı olup olmadığını kontrol edebiliyor.

2018 En İyi Bulut Depolama Hizmetleri

OneDrive

Daha önce SkyDrive olarak da bilinen OneDrive, Windows 10’la birlikte geliyor. Ek bir uygulama indirmenize gerek olmazken, doğrudan kullanıma açık ve çok başarılı dosya restorasyon özellikleri var.

Microsoft desteği bulunan ve Windows kullanıcıları için ideal olan OneDrive’ı aynı zamanda Android, iOS ve Mac cihazlarda da kullanabilirsiniz. Servisin tek eksik yanı ise ücretsiz kullanımın 5GB ile kısıtlı olması.

2018 En İyi Bulut Depolama Hizmetleri

iCloud

iPhone’unuzu iCloud’da yedeklemek istiyorsanız Apple’ın verdiği ücretsiz 5GB’dan daha çok alana ihtiyacınız olacak fakat rakipleriyle kıyaslayınca iCloud fiyatları oldukça makul. Mac Finder uygulaması da iCloud Drive ile eşleşmeli çalışırken, dilediğiniz dosyayı aktarabiliyorsunuz.

iWork ofis uygulamasında yaratılan dökümanlar da iCloud’a kaydedilirken, cihazlarınız arasında senkronizasyon özelliği de mevcut. Aynı zamanda Windows kullanıcıları da dosyalarını iCloud Drive ile yedekleyebiliyor ve farklı platformlarda kullanabiliyor. Dolayısıyla Apple’ın cloud hizmeti de en iyi depolama hizmetleri arasında yer alıyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu