Öne Çıkan Konular
  • Epic Games düzenlediği Mega İndirimlerle adından söz ettiriyor
  • Ramazan Bayramı’nda 4 gün sokağa çıkma yasağı ilan edilecek! V modeli uygulanacak
  • 4 günlük sokağa çıkma yasağından muaf tutulan şehirler
  • Seyahat yasağı kaldırılan giriş çıkışları açılan 9 il hangileri
  • 19 Mayıs’ta sokağa çıkma yasağı olacak mı? Cumhurbaşkanı Erdoğan açıkladı

18 yaş altı genç ve çocuklar için tatil izni çıktı

Türkiye’de başlayan koronavirüs salgını nedeniyle sokağa çıkma yasağı olan 18 yaş altı gençler ve çocuklar için tatil izni çıktı. 1 Haziran’dan itibaren normalleşme konusunda önemli adımlar atılırken 18 yaş altındaki gençler ve çocukların aileleri ile birlikte yolculuk yapabilecekleri, tatile gidebilecekleri ve kaldıkları otelin evi sayılacağı öğrenildi. Ancak çocuklar tatile gitseler bile sokağa çıkma yasağı devam ediyor olacak.
Eklenme:
 18 yaş altı genç ve çocuklar için tatil izni çıktı

Türkiye’de yeni normalleşme adımları atılmaya devam ederken daha önce sokağa çıkma kısıtlaması olan 18 20 yaş arasındaki gençler için bu yasak kaldırılmıştı. Fakat 18 yaş altı genç ve çocukları için sokağa çıkma kısıtlaması devam ediyor. Çarşamba ve cuma günleri 0-18 yaş arasındaki gençlere sokağa çıkma izni verilirken aynı zamanda aileleriyle şehir içi şehirlerarası yolculuk yapabilmelerine de izin verildi. 18 yaş altı gençler ve çocuklar tatil için aileleri ile birlikte yola çıkabilecekler fakat gittikleri yerde de sokağa çıkma yasağı uygulaması devam edecek.

Tatile giden gençler otelden dışarıya çıkamayacak

Aileleri ile birlikte tatile giden gençler ve çocuklar otel alanında bütün faaliyetlerden yararlanabilecek. Ancak otel alanının dışında kalan bölgeler yasak kapsamına girecek ve çocuklar ile gençlerin çıkması yasak olacak. 18 yaş altı gençler ve çocuklar izinli oldukları çarşamba ve cuma günleri tatil bölgelerinde otel dışına çıkabilecek yürüme mesafeli yerlerde gezebilecek. Ailesi ile birlikte yazlığa giden ya da başka ile giden çocuklar için de aynı kurallar geçerli olacak.

0-18 yaşa ailesi ile birlikte yolculuk izni

Sokağa çıkma yasağının olmadığı Çarşamba-Cuma günleri dışındaki günlerde de 0-18 yaş arasındaki çocuk ve gençler yanlarında velileri ya da vadileri olması durumunda şehir içi ya da şehir dışı yolculuk yapabilecekler. Seyahat yasağı 15 ilde 1 Haziran tarihinden itibaren kalkarken çocukların yolculuk yapmasına izin verilecek.


Melek Eren

1988 Balıkesir doğumluyum. Süleyman Demirel üniversitesi mezunuyum ve uzun bir süredir editörlük alanında çalışmalar yapıyorum.

İlgili Yazılar
Aleyna Çakır’ın katil zanlısı Ümit Can Uygun Müge Anlı’yı tehdit etti! Oraya nasıl silah sokabilirim?
11 09 2020 - 16:19
Kardelen Kamışlı kimdir? Hotel Carmine nerede ve neler yaşandı?
11 09 2020 - 10:38
Ankara’da hafta sonu sokağa çıkma yasağı var mı? Hangi illerde sokağa çıkma yasağı olacak?
10 09 2020 - 11:32
Hafta sonu yasak gelen iller belli oldu mu? 12-13 Eylül 2020 hangi illerde yasak var?
8 09 2020 - 09:18
Uzman Çavuş Musa Orhan kimdir? Neden sosyal medyanın gündeminde?
26 08 2020 - 10:59
Nihat Hatipoğlu koronavirüse mi yakalandı? Sevenlerinden dua istedi
25 08 2020 - 09:46
Yorum Yap