15 ülkeden 365 öğrenci Geleceğin Yıldızları Kampı için Bursa Uludağ’da bir araya geldi

Türk Eğitim Derneği'nin proje haline getirdiği ve Amerika'nın Ankara Büyükelçiliği tarafından desteklenen 'Access' etkinliği kapsamında, 15 ülkeden 365 öğrenci, 'Geleceğin Yıldızları Kampı' için Bursa Uludağ'da buluştu. 

01.08.2019 - 17:12
02.08.2019 - 11:31
Yorum Yap
1 dk okuma süresi

Türkiye, Almanya, İsveç, Rusya, İngiltere, Suudi Arabistan, Polonya, Hırvatistan, Çek Cumhuriyeti, Romanya, İsviçre, İspanya, Avusturya, İtalya, İskoçya ve 25 şehirden 7 ile 16 yaş arasındaki 365 öğrenci ve 110 eğitmen, Uludağ’da düzenlenen ‘Geleceğin Yıldızları Kampı’nda bir araya geldi.

Türk Eğitim Derneği’nin maddi imkanı bulunmayan; ancak okulda başarısını öğretmenlerine ve çevresine kanıtlamış başarılı çocuklar için hazırladığı İngilizce eğitim programı ‘Access’ kapsamındaki yaklaşık 50 öğrenci de kamptaki yerlerini aldı. Kamp süresince günün hemen hemen yarısında ana dili İngilizce olan öğretmenlerden dil eğitimi alan öğrenciler, sanat,liderlik, doğa ve spor aktivitelerine katılma fırsatı buldu. Kampın ve projenin ana fikrinde ise dünya gençlerini bir araya getirerek, son zamanlarda pek yapılmayan kültürel bir etkileşimin meyda getirilmek istendiği söyleniyor. 27 Temmuz’da başlayan kamp, 9 Ağustos’a kadar sürecek.

“Bizim işimiz ‘Ben buradayım beni gör bana destek ol’ diyen çocuklara umut olmak”

Türk Eğitim Derneği’nin Eğitim ve Sosyal Sorumluluk Projeleri Müdürü Candan Obuz, başarısını kanıtlamış öğrencilerin hayallerini çok önemsediklerini belirterek, “Bizim işimiz ‘Ben buradayım beni gör bana destek ol’ diyen çocuklara umut olmak. Destek vermek. Başarısı sayesinde programa dahil olmuş ve başarmış çocuklar burada dünya vatandaşı olmayı, kültürler arasında etkileşim kurmayı öğreniyor. O yüzden evet, bu bir İngilizce eğitim programı ama bu kamp aynı zamanda çocukların dünya insanı olması için büyük bir şans. Çünkü çalıştıklarında hayallerinin gerçeğe dönüşebileceğini bilen çocuklar kendilerine daha çok güveniyor ve daha büyük bir azim ile eğitim hayatlarına sarılıyorlar” dedi.

Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Hakkımızda

Aktuelbilgiler.com ziyaretçiler için hazırlanmış bilgi sitesi olup, nitelikli bilgiler sunmayı hedefleyen bir oluşumdur.

Sitemiz genel olarak geniş bir arşiv oluşturmak maksadı ile yayın hayatına başlayıp bilinenleri daha da detaylarına inerek son kullanıcıya ulaştırmayı hedeflemektedir. devamını oku

Aktüel Bilgiler © 2019 Tüm Hakları Saklıdır Gizlilik Politikası Hakkımızda | Editör Başvuru | Künyeİletişim