Öne Çıkan Konular
  • Fırında beşamel soslu makarna tarifi
  • Epic Games düzenlediği Mega İndirimlerle adından söz ettiriyor
  • Ramazan Bayramı’nda 4 gün sokağa çıkma yasağı ilan edilecek! V modeli uygulanacak
  • 4 günlük sokağa çıkma yasağından muaf tutulan şehirler
  • Seyahat yasağı kaldırılan giriş çıkışları açılan 9 il hangileri

15 Haziran giriş çıkış yasağı gelen iller hangileri? Kısıtlama getirilen iller tam liste

Giriş çıkış yasağı gelen iller vatandaşlar tarafından yoğun olarak araştırılıyor. HDP tarafından açıklanan demokrasi yürüyüşü sonrasında önlem olarak bazı illere giriş çıkış sınırlaması getirildi. Koronavirüs salgını riskini göz önüne alan yetkililer, bazı illere giriş çıkışı yasakladı. 15 Haziran giriş çıkış yasağı gelen iller hangileri?
Eklenme:
 15 Haziran giriş çıkış yasağı gelen iller hangileri? Kısıtlama getirilen iller tam liste

Hangi illere giriş çıkış yasağı getirildi? Bazı illerin valileri tarafından verilen son dakika kararına göre giriş çıkışlar yasaklandı. Valilikler tarafından yapılan açıklamada, İl Hıfzıssıhha Kurulları tarafından, Umumi Hıfzıssıhha Kanunu’nun ilgili maddeleri gereği, il genelinde yapılması planlanan eylem ve etkinliklerin yasaklanması kararı alındığı ifade edildi. Söz konusu karar doğrultusunda bu süreler belirli günler ile sınırlandırıldı. Peki giriş çıkış yasağı gelen iller hangileri? kaç gün giriş çıkış yasağı getirildi?

15 Haziran giriş çıkış yasağı gelen iller

15 Haziran giriş çıkış yasağı gelen iller Adana, Bitlis, Hakkari, Kocaeli, Edirne, Kırklareli, Sakarya virgülü Van ve Tekirdağ oldu. Bu illerin valilikleri tarafından yapılan açıklamada koronavirüs salgını nedeniyle virüsün yayılma ihtimalinin de olduğu belirtilirken Hıfzıssıhha Kurulları tarafından, Umumi Hıfzıssıhha Kanunu’nun ilgili maddeleri gereği, İl genelinde planlanan eylem ve etkinliklerin yasaklandığı ifade edildi.

Adana’da 15 gün yasak

HDP’li milletvekillerinin tutuklanması sonrasında yapılan açıklamada tutuklamaları protesto etmek amacıyla toplantı çağrıları yapılmıştı. Adana Valiliği tarafından alınan karara göre milletvekilleri hariç olmak üzere eylemlere katılmak için harekete geçen grupların kente giriş çıkışları Pazartesi gününden itibaren 15 gün süreyle yasaklandı. Aynı zamanda kendi içinde yapılacak toplantı, gösteri ve yürüyüşler de 15 gün süreyle yasak getirildi.

giriş çıkış yasağı gelen iller

Kocaeli’nde de 15 gün yasak

Kocaeli valiliği tarafından yapılan açıklamada da yeni tip koronavirüs tedbirleri kapsamında kentte gösteri ve yürüyüşlerin yasak olduğu ifade edilirken 15 gün boyunca şehre giriş çıkışların yasaklandığı dile getirildi.

Edirne’de 3 gün yasak

Edirne Valiliği yaptığı açıklamada koronavirüsle mücadeleyi zafiyete uğratacak bilecek şekilde kişilerin temasının artması ihtimaline karşı gösteri, toplantı ve yürüyüşlerin kent içerisinde yasaklandığı ifade edilirken İl dışından girişlerin 3 gün süreyle sınırlandırıldığı bildirildi.


Melek Eren

1988 Balıkesir doğumluyum. Süleyman Demirel üniversitesi mezunuyum ve uzun bir süredir editörlük alanında çalışmalar yapıyorum.

İlgili Yazılar
Zuhal Topal’la Sofrada 21 Ekim Çarşamba puanları! Bugün Zuhal Topal kaç verdi?
21 10 2020 - 14:59
Demet ve Alişan ile Sabah Sabah 14 Ekim Çarşamba Konukları kim? Ebru Polat kimdir?
14 10 2020 - 08:23
Pastırma sıcakları nedir? Pastırma yazı ne zaman başlayacak?
13 10 2020 - 10:47
Doğan Şentürk Fatih Portakal’ı çabuk sildi! Fatih Portakal gidince FOX Haber’in reytingleri yükseldi
9 10 2020 - 10:38
ABD Başkanı Trump korona oldu Simpsonlar bir kez daha TT’nin zirvesinde
2 10 2020 - 10:38
Demet ve Alişan ile Sabah Sabah 2 Ekim Cuma konukları kim? Bol Eğlenceli konuklar geliyor
2 10 2020 - 09:06
Yorum Yap